Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Warszawie powstaje ekologiczny wieżowiec. Będzie pokryty zielenią i oczyści powietrze

Fasada z ogrodów wertykalnych sprawi, że Eco Warsaw Tower stanie się jednym z najbardziej zielonych budynków w Warszawie.
.get_the_title().

Przy ulicy Solec na Powiślu powstaje nowy wieżowiec, za którego projekt odpowiada pracownia architektoniczna BXB Bogusław Barnaś. Budynek o łącznej powierzchni 5808 metrów kwadratowych zostanie wybudowany w zgodzie z zasadami zrównoważonej, ekologicznej architektury – umieszczone na dachu panele słoneczne będą pozyskiwać energię, do wykończenia fasady wykorzystano naturalne drewno, a zewnętrzne ściany zdobią wertykalne ogrody oraz balkony z wbudowanymi donicami i systemem nawadniającym oszczędzającym wodę, które oczyszczają powietrze.

Źródło: materiały prasowe

W kilkukondygnacyjnym budynku znajdą się przestrzenie komercyjne (2 pierwsze piętra), biurowe (3 piętro) i mieszkalne (pozostałe piętra). Od północnej strony, narażonej na hałas i zgiełk wielkiego miasta, fasada będzie całkowicie przeszklona, zapewniając użytkownikom wnętrz akustyczny bufor. Po stronie południowej stworzono z kolei cichy zakątek z zieloną oazą dla mieszkańców.

Źródło: materiały prasowe

Zieleń pojawi się także na dachu wieżowca pod postacią dwukondygnacyjnego ogrodu. Będzie on dostępny dla osób rezydujących w najwyżej położonych apartamentach. Zarówno z ogrodu, jak i z niższych kondygnacji, będzie rozciągać się fantastyczny widok na stolicę.

Źródło: materiały prasowe
Źródło: materiały prasowe
Źródło: materiały prasowe
Źródło: materiały prasowe
Źródło: materiały prasowe

Źródło: Bryła, Business Insider

DESIGN