Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

W Warszawie stanie ekologiczny IMPLANT z wertykalnym ogrodem

IMPLANT, który powstanie przy Chmielnej 75 to innowacyjny, trzypoziomowy obiekt składający się z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni oraz całej masy ekologicznych patentów. Będzie można w nim obejrzeć koncert, spróbować egzotycznej kuchni i zrobić zakupy. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne IMPLANTa pozwolą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza i emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
.get_the_title().

Już w 2019 w Warszawie zostanie otwarty IMPLANT. Trzypoziomowy obiekt składający się z 272 kontenerów i przeszklonych powierzchni będzie pełnił funkcje kulturalne, ale nie tylko. Zaprojektowany przez architekta Jakuba Szczęsnego (m.in. Dom Kereta), powstanie na działce o powierzchni ponad 10 tys.m2 przy ul. Chmielnej 75. Nowoczesna przestrzeń podzielona zostanie na trzy główne strefy: gastronomiczną, usługowo-handlową oraz eventową. Właściciele już teraz zapowiadają, że wyróżnikiem miejsca będą wydarzenia kulturalne i prospołeczne, w tym: warsztaty, wystawy, koncerty i spotkania autorskie. 

Przestrzeń dedykowana wydarzeniom z pogranicza sztuki, kultury i specjalnie zaprojektowanych warsztatów. Oferta będzie skierowana do wszystkich grup wiekowych – od starszych dzieci, poprzez nastolatki aż do dorosłych, którzy szukają niebanalnych propozycji w każdym z tych obszarów. Relaksujący koncert po ciężkim dniu w pracy, niepowtarzalna piątkowa impreza, angażujące i ciekawe zajęcia czy spotkania z interesującymi osobami ze świata sztuki i kultury – to wszystko znajdziecie w jednym miejscu. A w międzyczasie będziecie mogli odnaleźć nowe smaki w jednej z wielu restauracji, ubrać się u młodych polskich projektantów lub po prostu zrobić zakupy.

Ponadto będzie to miejsce pełne ekologicznych patentów. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne IMPLANTa pozwolą ograniczyć zanieczyszczenie powietrza i emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Nie będzie też miejsca na marnowanie wody, dzięki możliwości odzyskiwania jej z „deszczówki”. IMPLANT może też stać się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu dla właścicieli pojazdów elektrycznych, którzy znajdą na jego terenie ładowarki do swoich „elektryków”.

Specjalne farby, urządzenia oraz oryginalnie zaprojektowany ogród wertykalny podkreślą działalność przyjazną otoczeniu i środowisku.

– Chcemy aby IMPLANT pełnił funkcje społeczne i był ważnym miejscem wydarzeń kulturalnych. To projekt absolutnie unikalny i pierwszy tego typu w Polsce. Przykładamy wielką wagę do wyboru najemców i firm partnerów, z którymi będziemy współpracować – mówi Łukasz Koziński, współpomysłodawca projektu IMPLANT. Budujemy przyjazny lokalnej społeczności obiekt, z którego oferty chce się korzystać, bo nad aspekty komercyjne przedkładamy takie zagadnienia jak atmosfera, charakter miejsca czy otwarcie na pomysły i potrzeby warszawiaków. To wspólna przestrzeń, która dzięki swojej różnorodności stanie się żywą częścią tkanki miejskiej – mówi Łukasz Koziński.

Inspiracją dla konceptu IMPLANT były inne modułowe konstrukcje znajdujące się w światowych metropoliach, jak np. BoxPark w Londynie czy ArtBox w Bangkoku. Poza unikalnym projektem architektonicznym.


Łukasz, Piotrek, Konrad i Zbyszek to trzydziestoparolatkowie z bogatym bagażem doświadczeń. Poznali się kilka lat temu, a niedawno wpadli na pomysł stworzenia w Warszawie przestrzeni, która zbliży do siebie mieszkańców stolicy i pozwoli im odetchnąć pełną piersią.

 

DESIGN