Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wagon z II wojny światowej przerobiony w urocze lokum, które można wynająć na AirBnb

Nietypowy apartament znajduje się w idyllicznych górach Smoky Mountains w stanie Tennessee w USA.
.get_the_title().

W czasie II wojny światowej służył jako wagon, w którym kucharze przygotowywali posiłki dla podróżującej armii. Dziś pełni funkcję urokliwego mieszkania do wynajęcia, w którym bez zakłóceń można się cieszyć bliskością natury. Wagon-apartament o nazwie „Platform 1346” został fachowo odrestaurowany i funkcjonalnie wyposażony, z zachowaniem jego historycznego charakteru.

Źródło: Inhabitat
Źródło: Inhabitat

Wagon ma długą i bogatą historię związaną z amerykańską armią. Poza tym, że był kuchnią dla przemieszczającego się wojska, służył także jako mobilne centrum dowodzenia Strategicznego Dowództwa Powietrznego. Następnie, aż do 1988 roku, był wykorzystywany do transportowania dużego sprzętu komputerowego należącego do amerykańskiej armii. Po przejściu na zasłużoną emeryturę stał zapomniany i porzucony. Aż do 2005 roku, kiedy został zakupiony i rozpoczęły się prace nad jego transformacją.

Nowi właściciele samodzielnie odnowili jego wnętrze, a materiały i elementy wyposażenia postanowili uzyskać z drugiej ręki.

Teraz wagon pełni rolę przytulnego, w pełni funkcjonalnego mieszkania, które wynająć można na AirBnB. Zlokalizowany na działce leśnej o powierzchni sześciu arów, jest prawdziwie idylliczną oazą.

Źródło: Inhabitat
Źródło: Inhabitat
Źródło: Inhabitat

Jego wnętrza o drewnianych podłogach i śnieżnobiałych ścianach są przytulne i emanują naturalnym urokiem.

Liczne okna wpuszczają do środka mnóstwo naturalnego światła, sprawiając, że pozornie niewielkie wnętrze jawi się przestronnie. Wagon może wygodnie pomieścić 4 osoby, oferując miejsca noclegowe na podwójnym łóżku i rozkładanej kanapie. Znajduje się w nim też komfortowa, w pełni wyposażona kuchnia. Odkryty taras to idealne miejsca na kolację pod gwiazdami lub pełne relaksu popołudnie w towarzystwie natury.

Źródło: Inhabitat
Źródło: Inhabitat
Źródło: Inhabitat

DESIGN