Warszawska restauracja wyróżniona na liście najpiękniejszych wnętrz świata

Przyszedł czas na opublikowanie corocznej shortlisty The World Interiors News Award – tym razem w kategorii "Restauracje" nominowano Zoni z warszawskiego Centrum Praskiego Koneser.
.get_the_title().

The World Interiors News Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie architektury i designu. Każdego roku wyróżnia się w różnych kategoriach (m.in. wnętrza biurowe, służba zdrowia, rozrywka, lokale usługowe) kilkadziesiąt adresów i produktów z całego świata, by ostatecznie na uroczystej gali ogłosić zwycięzców danego roku.

Finał tegorocznego konkursu odbędzie się 24 października. To będzie niezwykle istotna data dla właścicieli warszawskiej restauracji Zoni i autorów projektu jej wnętrza – studia architektonicznego Nizio Design International.

Warszawski lokal został doceniony za wyjątkowo piękny przykład wystroju w kategorii “Hospitality”, gdzie umieszczane są bary, kawiarnie, restauracje, kluby, hotele i inne punkty oferujące zakwaterowanie. Zoni zlokalizowane jest na terenie Centrum Praskiego Koneser, w zabytkowym budynku rektyfikacji, który pozostał tu po nieczynnej już fabryce wódki. Nawiązując do historii tej przestrzeni, we wnętrzu Zoni zachowano wiele poprzemysłowych elementów służących kiedyś do produkcji alkoholu, a dziś pełniących już głównie funkcję dekoracyjną.

Warto zwrócić uwagę na nietypowy wygląd baru, w którym za stalową siatką wmontowano zaimpregnowane bryły węgla.

Jest nieco industrialnie, ale w dalszym ciągu elegancko – w końcu na talerzach króluje fine dining, który wymaga odpowiedniej oprawy estetycznej. Panuje tu nieco retro klimat, co znakomicie wykorzystano przy organizowanym w zeszłym roku wydarzeniu kulinarnym “Wielka Uczta Króla”, inspirowanym powieścią Szczepana Twardocha i spektaklem “Król” wystawianym przez Teatr Polski w Warszawie.

Warto podkreślić też fakt, że tuż obok działa chętnie odwiedzane przez turystów Muzeum Wódki. A że zwiedzanie często zaostrza apetyt, goście mogą płynnie przejść z wystawy na obiad do Zoni.

Pracownia Nizio Design International znana jest z odważnych, wyróżniających się projektów wnętrz czy ekspozycji muzealnych.

Architekci z Nizio są autorami między innymi projektu budynku siedziby Astona Martina, nowojorskiej siedziby biur Goldman Sachs, oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie czy koncepcji wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich.

Zostawiamy was z tymi pięknymi zdjęciami prezentującymi wnętrze naszego polskiego finalisty i z dumą trzymamy za Zoni kciuki 24 października!

Tekst: KG
Zdjęcia: fanpage restauracji Zoni

Preloader spinner
Print
Print Text
Zobacz więcej
Wybierz region
Facebook