Wash #LikeABosch

Powraca hip-hopowa gwiazda kampanii marki Bosch. Shawn tym razem udowadnia, że można prać jak prawdziwy boss, a do tego ekologicznie i ekonomicznie.
.get_the_title().

Kampania Bosch #LikeABosch ma swoją gwiazdę – jest nią Shawn, który rozpoczął swoją przygodę z marką od teledysku… w hip-hopowym klimacie. Kampania wystartowała w styczniu 2019 roku i bardzo się spodobała, teledysk obejrzano na Youtubie ponad 20 mln razy. Shawn to taki Borat urządzeń gospodarstwa domowego 2.0, który świetnie odnajduje się w świecie Internetu rzeczy.

Tym razem Shawn powraca z nowościami dotyczącymi prania i robi to #LikeABosch.

Wszystko z okazji kilku technologicznych premier, jakie miały miejsce podczas targów IFA 2019 w Berlinie na początku września.

Shawn przedstawia nową generację urządzeń 2.0. i zapowiada nadejście ery inteligentnego prania i suszenia. Na wrześniowych targach IFA 2019 w Berlinie marka Bosch przedstawiła ulepszone wersje swoich systemów i nowe rozwiązania dotyczące prania i suszenia. Główne hasła to: smart technologia, ekonomia i ekologia.

Sprytne dozowanie, czyli ekologia i oszczędność

System dozowania marki i-DOS działa na podstawie inteligentnych sensorów, które zbierają różne informacje z pralki. Badają wielkość załadunku, poziom zabrudzenia i sprawdzają, jaki rodzaj tkanin znajduje się w bębnie. Uwzględniają też twardość wody oraz stężenie środka piorącego. Dzięki i-DOS twoja pralka dokładnie wie, jaka ilość detergentu jest potrzebna. Dobiera ją automatycznie – z dokładnością do 1 ml – dbając o to, by pranie było perfekcyjnie czyste i ekologiczne. Pralka nie będzie musiała uruchamiać dodatkowych płukań (oszczędność wody), by pozbyć się zbędnych ilości płynu do prania, a do ścieków trafi mniej chemii (ochrona środowiska).

Stronger, faster, harder

Bosch wprowadził nowy system 4D Wash System, który podnosi wydajność prania. Zarówno woda, jak i detergent wykorzystywane są do maksimum. Skraca to czas prania. Jak to działa? W trakcie cyklu, gdy bęben zaczyna się obracać, w pralce tworzy się „tunel piorący”. Wokół niego, na skutek siły odśrodkowej, formują się ubrania. Do wewnątrz wtryskiwana jest woda wraz z detergentem. Tworzy się aktywna mieszanka piorąca, którą łatwo wchłaniają ubrania.

Połączone ze sobą sprzęty AGD?

Suszarka, która wie, co uprała pralka i jak to wysuszyć najszybciej? Brzmi trochę jak science fiction… ale to rzeczywistość. Jak dotąd system Boscha Home Connect za sprawą aplikacji mobilnej łączył urządzenie z użytkownikiem. Teraz łączy sprzęty bezpośrednio między sobą. Idealnym tego przykładem jest Smart Dry – dzięki nowoczesnej technologii czujników i odpowiedniemu zaprojektowaniu urządzeń, pralka i suszarka potrafią łączyć się „online”. Pralka przesyła do suszarki parametry ostatniego prania (informuje o tym, jaki program został włączony do ostatniego cyklu, jaki był poziom zapełnienia bębna i jaki jest wskaźnik wilgoci po wirowaniu). Dzięki temu suszarka może automatycznie dopasować optymalne parametry suszenia. Opcja ta dostępna jest w suszarkach wyposażonych w system Home Connect 2.0.

Informacje prasowe: Bosch

DESIGN