Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wasze dzieci mogą zbudować miasto z papieru dzięki szablonom udostępnionym przez Foster+Partners

Obostrzenia związane z lockdownem są już powoli luzowane, ale za pasem wakacje, które pewnie też przyjdzie nam spędzić stacjonarnie. Z pogodą w Polsce nigdy nic nie wiadomo, więc dobrze mieć parę patentów wypadek sytuacji, gdy dzieci dopadnie nuda. Oto jeden z nich.

.get_the_title().

Rodzice w czasach pandemii przechodzą ogromną próbę – multitaskingu, cierpliwości i kreatywności. Pogodzenie obowiązków zawodowych z domowymi nigdy nie było proste. Obecnie mierzymy się dodatkowo z dość stresogennymi okolicznościami, które zmusiły nas do nagłego przeorganizowania życia. Dzieciom również nie jest łatwo, bo odcięte od swojej rutyny i spotkań z rówieśnikami są narażone na stres, a w najlepszym wypadku – na nudę.

Brytyjskie studio architektoniczne Foster+Partners ma na to radę: proponuje zbudować miasto z papieru i udostępnia szablony, które się do tego przydadzą.

A żeby zmotywować najmłodszych do zabawy, kolejne udostępniane przez studio materiały są jednocześnie zachętą do wzięcia udziału w challenge’u.

Dzieci mogą dzielić się efektami swoich prac, publikując je online z odpowiednimi hashtagami podanymi przez Foster+Parters.

Przymusową izolację potraktowaliśmy jako okazję do stworzenia kilku wirtualnych inicjatyw, które zapewnią dzieciom naukę poprzez zabawę w czasie, kiedy nie uczęszczają do szkoły. Mamy nadzieję, że dzięki temu zrobimy coś dobrego nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców i opiekunów, którym podsuwamy pomysł na kreatywne zajęcie czasu najmłodszych – mówi Katy Harris z Foster+Partners.

Dzięki udostępnionym przez studio szablonom najmłodsi mogą zbudować drapacz chmur, papierowe miasto, a nawet zacząć rysować drzewa.

Akcja z założenia jest adresowana do dzieci w wieku od 2 do 12 lat, ale Harris zdradza, że po odzewie płynącym z różnych, najdalszych zakątków świata, można wywnioskować, że z tamplate’ów korzysta i młodzież, a uczestniczący w pracach rodzice również dobrze się bawią. Foster+Partners zapowiada, że będzie dodawać na swojej stronie kolejne aktywności do czasu zakończenia lockdownu.

Więcej informacji i wszystkie szablony znajdziecie tutaj.

Źródło zdjęć: FosterAndPartners.com
Tekst: KD

DESIGN