Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Welcome to ZENOLOGY! 14 edycja konkursu #CreateAsUs uczci 10 lat obecności laptopów ASUS ZenBook na rynku

Rusza kolejna edycja konkursu #CreateAsUs! Tym razem zadaniem jest zobrazowanie zenologicznej dziesiątki. Pokaż nam, jak to zrobić! Nowatorską typografią, a może abstraktem? Do dzieła!
ZENOLOGY to połączenie mitycznej, owianej tajemnicą numerologii, wkraczającej do świata technologii, na który patrzymy przez pryzmat laptopów ASUS ZenBook.

Zenologiczna dziesiątka – pokaż nam, jak ją widzisz!

Projekt #CreateAsUs, tworzony przez najciekawszych polskich rysowników, ilustratorów i artystów oraz markę ASUS, już od 2016 roku zachęca młodych twórców do wyrażania siebie. Właśnie ruszyła kolejna, czternasta edycja konkursu. Przebiega pod znakiem liczby 10, która symbolizuje dekadę obecności ZenBooka na rynku. Te dziesięć lat to też dziesiątki osób, którym laptop towarzyszy na co dzień w pracy, rozrywce i rozwijaniu pasji.

Czternasta edycja konkursu #CreateAsUs zabiera nas w podróż do kosmicznej krainy ZENOLOGY. Czym ona jest? To połączenie mitycznej numerologii liczby 10 ze światem nowoczesnej technologii, wyrażanej pod postacią laptopów ASUS ZenBook. To uchwycenie zmian, które nie tylko dzieją się na naszych oczach, lecz to my sami jesteśmy ich inicjatorami i współtwórcami.

Dziesiątka symbolizuje pełnię, całość. Jednak numerologicznie dziesiątka to jedynka – zgodnie z zasadami numerologii dodajemy do siebie wszystkie cyfry aż do otrzymania jednocyfrowego wyniku. To wibracja, która daje bardzo silny impuls do działania i tworzenia. Jej największymi atutami są aktywność, kreatywność, otwartość, pomysłowość i niezależność. To również liczba, która zwiastuje zmiany. Sprzyja innowacjom, eksperymentowaniu i wiąże się z nowymi technologiami.

Dziesiątka to najlepszy moment, by spojrzeć w przyszłość i otworzyć nowy rozdział. Z taką energią z kosmosu śmiało zrealizujesz swoje pomysły i wdrożysz nowe rozwiązania. Działaj i rozwijaj się!

I właśnie teraz pojawia się przed tobą zadanie konkursowe #CreateAsUs. Zinterpretuj zenologiczną dziesiątkę i zobrazuj ją w postaci projektu tapety dla nowego laptopa ZenBook Pro Duo 15 OLED. Jak to zrobisz, to już zależy tylko od twojej fantazji! Niech kształt, proporcje i energia liczby 10 będą dla ciebie inspiracją do stworzenia projektu. Na zgłoszenie masz czas do 5 lipca. Według numerologii to najlepszy moment na nowe wyzwania, więc do dzieła!

Zgłoś się do konkursu przez formularz na stronie: createasus.pl

Praca Alka Morawskiego, jurora i ambasadora #CreateAsUs

#CreateAsUs to konkurs, który ewoluuje z każdą kolejną edycją i odkrywa nowe talenty w dziedzinie designu, ilustracji oraz technologii.

Co wyróżnia projekt #CreateAsUs?

Niesamowita kreatywność! W pandemicznym 2020 roku konkurs przeniósł się sfery wirtualnej, rzucając młodym twórcom wyzwanie zobrazowania definicji 'nowej normalności’. Efekty były niesamowite! Przekonaliśmy się, że wasza wyobraźnia nie zna granic i nawet lockdown nie jest w stanie zgasić w was pragnienia działania.

W tym roku konkurs #CreateAsUs stawia przede wszystkim na DIALOG między twórcami z różnych dziedzin designu. Jak być zauważonym? Jak szlifować swój unikalny styl? W jaki sposób korzystanie z nowoczesnych technologii może przenieść warsztat na wyższy poziom? W dyskusje z młodymi twórcami włączają się ambasadorzy #CreateAsUs, zaś nowoczesny sprzęt ASUS, dostosowany do potrzeb branży kreatywnej, pomaga im w łączeniu technologii ze swoim twórczym DNA.

Praca Basi Flores, ambasadorki #CreateAsUs

Przewodnikami po konkursowej, kosmicznej krainie ZENOLOGY są ambasadorzy #CreateAsUs. To najbardziej kreatywni twórcy oraz topowi artyści w swoich dziedzinach.

Daj się zainspirować ambasadorom konkursu

Ambasadorzy wraz z uczestnikami wykreują platformę wymiany myśli, wiedzy i doświadczeń. Ich zadaniem jest inspirowanie, zachęcanie do eksperymentowania z formami wyrazu i nowymi technologiami, ale przede wszystkim wspieranie młodych artystów. Nieszablonowe podejście twórców pomoże młodym designerom w budowaniu otwartości, odwagi i po prostu w… zabawie sztuką! Wielu ambasadorów od samego początku jest związanych z projektem #CreateAsUs lub nawet rozpoczynało swoją karierę od udziału w konkursie. Oto oni:

Ania Augustynowicz (Augustynka) – multidyscyplinarna ilustratorka, specjalizującą się w kolażu oraz animacji. Współpracuje z wieloma markami, zaś jej prace można oglądać na łamach Vogue, Elle i amerykańskiego magazynu WIRED.

Pola Augustynowicz – ilustratorka artykułów, książek, projektantka plakatów oraz twórczyni komercyjna. Jej znak rozpoznawczy? PASTELOVELOVE.

Basia Flores, dla której nie istnieje szara codzienność, a sam Pablo Picasso mógłby czerpać energię z jej wypełnionych kolorami obrazów.

Martyna Nejman – wielbicielka świata baśni, która realizuje swoje wizje jako ilustratorka książek dla dzieci.

Alek Morawski (Lis Kula) – prawdziwy weteran konkursu #CreateAsUs. Jest z nim od samego początku, czyli 2016 roku, a jego styl… jest nie do podrobienia.

Ania Rudak, tworząca zarówno projekty komercyjne, jak i artystyczne, które nie tylko stanowią ozdobę wnętrz, ale także… dopełniają stylizacje!

Praca Martyny Nejman, ambasadorki #CreateAsUs

Wygraj najnowszego laptopa ZenBook Pro Duo 15 OLED

Jest o co walczyć! Główną nagrodę w czternastej edycji konkursu #CreateAsUs stanowi najnowszy laptop ZenBook Pro Duo 15 OLED posiadający aż dwa kompatybilne ekrany. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody pieniężne. Dodatkowo jury przyzna aż 10 wyróżnień. Prace zgłoszone do czternastej edycji konkursu #CreateAsUs ocenią jurorzy od lat związani ze światem designu, sztuki i nowych technologii:

Adam Żelazko – Brand Development Manager w ASUS Polska. Ukończył WSISiZ na kierunkach informatyki (komputerowe wspomaganie grafiki) oraz zarządzania. Mimo ogromnego uczucia, jakim od zawsze darzy pracę z 3D Studio, karierę grafika zamienił w zdobywanie szczytów komunikacji marketingowej. Adam to także współtwórca projektu #CreateAsUs, fan nowych technologii oraz fotografii.

Alek Morawski (Lis Kula), rysownik, autor okładek muzycznych, murali i mniej lub bardziej komercyjnych ilustracji. Absolwent California College of Arts (wydział ilustracji). W tworzonych przez siebie pracach kładzie nacisk na detale i wieloelementowe kompozycje, które zawsze zaskakują. Alek zapytany o źródło inspiracji dla swoich prac, bez wahania przenosi się w czasie, wskazując na… kreskówki z bloku wschodniego oraz owianą legendą, polską szkołę komiksu, oczywiście sprzed kilku dekad. W jego portfolio znajdziemy projekty m.in. dla 20th Century Fox, Nike, Converse, Levi’s oraz Vice.

Piotr Kopik, czyli człowiek-orkiestra! Rysownik, malarz, artysta wideo i performer, a także twórca machinim, animacji, grafiki komputerowej, kolaży i instalacji. Wykłada na Wydziale Sztuki Mediów na warszawskiej ASP, zaś jego prace regularnie można podziwiać na wystawach w muzeach i galeriach sztuki w Polsce oraz zagranicą. Piotr znany jest również jako jeden z prekursorów sztuki postinternetowej, współtwórca Latającej Galerii Szu Szu oraz założyciel wirtualnej galerii sztuki współczesnej – klikiiobroty.eu.

Praca Poli Augustynowicz, ambasadorki #CreateAsUs

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na: createasus.pl

Banner Image

DESIGN