Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wiemy już, kto został właścicielem ekologicznego domu w Tatrach!

Poznaliśmy zwycięzcę 6. edycji Wielkiej Loterii Almette. Ekodom z własnym spa został własnością Konrada. Zaglądamy do środka i zapraszamy na relację z przekazania nagrody.
.get_the_title().

Udział w Wielkiej Loterii mógł wziąć każdy, kto kupił dowolny serek Almette i zarejestrował kod z opakowania. Na zwycięzców czekały atrakcyjne wyróżnienia. Do wygrania były codzienne nagrody pieniężne oraz wyjątkowa nagroda główna – całoroczny, drewniany i w pełni wyposażony ekodom z własnym spa.

Zwycięzcą 6. edycji Wielkiej Loterii Almette został Konrad, elektromechanik z miejscowości Teresin Niepokalanów, położonej w pobliżu Warszawy.

Klucze do domu, który znajduje się w jednej z najwyżej położonych podhalańskich wiosek – malowniczej miejscowości Ząb niedaleko Zakopanego, przekazał mu Staszek Karpiel-Bułecka reprezentujący markę Almette.

Dom jest w pełni ekologiczny – ściany wykonano z drewna świerkowego, fundamenty obłożono kamieniem – i spełnia najnowsze normy energooszczędności. Konrad, jak na elektrotechnika przystało, docenił instalację fotowoltaiczną pozwalającą na produkcję własnego prądu oraz możliwość sterowania nią za pomocą smartfona. Dwa niezależne systemy ogrzewania oraz świetna izolacja cieplna sprawiają, że w ekodomu można przyjemnie spędzać czas o każdej porze roku.

Całoroczny, drewniany dom, który był nagrodą główną w loterii, zbudowano w duchu eco&spa – jest energooszczędny, inteligentny i posiada zewnętrzną banię, w której można wypoczywać z widokiem na Tatry.

Obita skandynawskim świerkiem, zewnętrzna, podgrzewana bania jest opalana drewnem. Wyposażono ją w dwanaście dysz do hydromasażu i efektowne, podwodne oświetlenie LED sterowane za pomocą smartfona. To właśnie domowe spa z widokiem na góry zrobiło największe na nowym właścicielu.

Wszystkie wnętrza są przytulnie urządzone – przeważają w nich drewno i biel, oraz w pełni wyposażone.

Dwie sypialnie – jedna z podwójnym, druga z dwoma pojedynczymi łóżkami, duża szafa, funkcjonalna łazienka z pralką, przestronna kuchnia i salon z kominkiem, telewizorem oraz komfortową, rozkładaną kanapą sprawią, że całej rodzinie będzie tu wygodnie. Rozbudowanym, inteligentnym systemem sterowania domem (SALUS Smart Home) steruje się przez smartfon. Za jego pomocą można m.in. ustawić idealną temperaturę we wnętrzu czy włączyć i wyłączyć oświetlenie.

W momencie przekazania nagrody nowemu właścicielowi górskiego domu towarzyszyli najbliżsi: mama Bożena, tata Jarek, brat Hubert i bratowa Asia.

Ze względów bezpieczeństwa spotkanie odbyło się w kameralnym gronie. Oprócz najbliższej rodziny, laureatowi towarzyszyli przedstawiciele organizatorów. Szef kuchni David Gaboriaud, ambasador marki Almette, przygotował pyszny lunch składający się z pierogów, łososia podanego w towarzystwie opiekanych ziemniaków oraz tortu w kształcie domu. Wszystkie potrawy przygotowano oczywiście z serkiem w roli głównej. Nim uroczystość wręczenia narody dobiegła końca, Konrad czuł się już w nowym, górskim domu jak u siebie.

Zdjęcia: materiały Almette

DESIGN