Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wilk w owczej skórze! Predator Triton 300 SE to mocne narzędzie do grania i do pracy

Predator Triton 300 SE zapewnia pełną wydajność laptopa do gier i immersyjne doświadczenia zamknięte w minimalistycznej, lekkiej jak na gaming obudowie. Ten ultrabook to prawdziwy predator.
Ultrabooki gamingowe to całkiem inna liga. Predator Triton SE to pełna wydajność laptopa do gier i ultramobilność.

Ultrabook gamingowy, czyli zmiana

Acer Predator Triton 300 SE to zupełnie nowa liga. Ultrabook dostępny jest od połowy maja na polskim rynku, a my mieliśmy okazję niedawno przetestować go w redakcji F5.

Okazuje się, że w stonowanym, oszczędnym na pozór, małym laptopie Acerowi udało się zmieścić całkiem sporo. Gamingowy laptop Predator Triton 300 SE może z powodzeniem dorównywać wydajnością desktopom, ale jest lekki i mobilny – możesz go zabrać ze sobą, gdzie chcesz.

Świetne zarządzanie energią i lepsze układy chłodzenia pozwoliły na zmniejszenie rozmiarów sprzętu oraz podniesienie wydajności. To wszystko sprawia, że ultrabook gamingowy Acera ucieszy graczy, którzy nie lubią ograniczeń i chcą grać wszędzie, gdzie tylko mają ochotę – nie tracąc doskonałych osiągów.

Zresztą Predator Triton 300 SE poradzi sobie też innymi zadaniami. Do tego akumulator wystarcza na 10 godzin pracy.

Acer Predator Triton 300 SE dostępny jest w mediaexpert w cenie 6.999 zł. 

Banner Image
To wilk w owczej skórze, który z powodzeniem odnajdzie się w biurowej czy uniwersyteckiej przestrzeni, nie wzbudzając podejrzeń.

Weź go, gdzie chcesz. Graj wszędzie!

Acer stale optymalizuje konstrukcje i zmniejsza rozmiary. Predator Triton 300 SE to 14-calowy ultrabook o grubości 18 mm i wąskiej ramce, który z łatwością zmieści się do plecaka czy torby. Waży niecałe 1,8 kg. To solidna, lekka konstrukcja z aluminium.

Można śmiało powiedzieć, że to wilk w owczej skórze, który z powodzeniem odnajdzie się w biurowej czy uniwersyteckiej przestrzeni, nie wzbudzając podejrzeń. Smukła i lekka obudowa to tylko pozory. Nie znajdziemy tu fajerwerków, kolorów, podświetleń typowych dla sprzętu gamingowego, nawet logo Predator jest subtelne.

Jego naturę zdradza trzystrefowe podświetlenie klawiszy, które ukazuje się dopiero po włączeniu komputera. Można nim zarządzać przez aplikację Predator Sense. Taki na pierwszy rzut oka ukryty przekaz.

Co do portów, to mamy wejście HDMI w standardzie 2.1, dzięki czemu możemy podłączyć ultrabooka nawet pod monitor 4K z odświeżaniem 120 Hz. Mamy tu też jedno USB 3.2 gen 2, USB, jacka 3,5 mm oraz Thunderbolt 4.

Szklany touchpad z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych – wyczuwalnym, ale nieprzeszkadzającym – dobrze pracuje.

Zastosowane aluminium dodatkowo chłodzi sprzęt – obudowa mniej się nagrzewa, co poprawia wydajność. Predator Triton zyskuje skuteczne chłodzenie dzięki zoptymalizowanemu przepływowi powietrza i zastosowaniu koncepcji Vortex Flow Design – chłodne powietrze jest pobierane nawet znad klawiatury.

Banner Image
Acer zadbał o immersyjny charakter przeżyć oferowanych przez Predatora Triton 300 SE. Świetny obraz i dźwięk 3D sprawią, że granie jest przyjemnością.

Obraz i dźwięk

Ekran 14 cali, Full HD (1920×1080 pikseli) o 100-procentowej palecie kolorów Adobe RGB i szybkiej częstotliwości odświeżania 144 Hz zadowoli graczy, ale nie tylko. Podczas grania lub oglądania filmów wyświetlacz zadba, aby obraz był płynny i bez zakłóceń – z czasem reakcji ekranu 3 ms. Wyświetlacz IPS zapewnia dobre kąty widzenia.

Ekran jest otoczony wąskimi ramkami na górze i po bokach, dolna ramka jest natomiast dość gruba. W górnej ramce znalazła się kamera internetowa o rozdzielczości 720p, co nie jest oczywiste w przypadku wąskich ramek. Wyświetlacz nie jest dotykowy, ale to z kolei norma w laptopach gamingowych.

Głośniki stereo wspomagane przez DTS:X Ultra gwarantują format dźwięku obiektowego. Dowolne słuchawki lub głośniki przekształcimy w system dźwięku przestrzennego. Dzięki temu brzmienie filmów, muzyki i gier będzie miało realistyczny charakter.

DTS:X Ultra potrafi generować dźwięk 3D, co gwarantuje bardziej immersyjne doświadczenia w czasie gry. Do wyboru mamy różne tryby: Strategy, RPG, Shooter, które dopasowują efekty 3D – wiemy, skąd nadchodzi dźwięk… lub przeciwnik.

Banner Image
Predator to najwyższa wydajność dla graczy i twórców.

Wydajność!

Co ma w środku? Wewnątrz srebrnej, metalowej obudowy znajduje się najnowszy procesor Intel® Core™ i7 jedenastej generacji, karta graficzna NVIDIA® GeForce RTX™ 30601, maksymalnie 24 GB pamięci RAM DDR4 o taktowaniu 3200 MHz oraz do 1 TB pamięci masowej na dysku SSD PCIe.

Najnowsze procesory Intel zwiększają liczbę wyświetlanych klatek. Osiągnięcie 144 klatek animacji w wielu grach e-sportowych przekłada się na płynność obrazu. Składające się z 4 rdzeni i 8 wątków jednostki osiągają taktowanie na poziomie 5 GHz4 w trybie Turbo, przeznaczonym do grania.

NVIDIA® GeForce RTX™ 30601 zapewnia najwyższą wydajność dla graczy i twórców.

W aplikacji Predator Predator Sense mamy do wyboru 4 tryby pracy. Quiet, który służy do pracy nazwijmy to biurowej – najmniej hałasu. Tryb Default, gdzie korzystamy z podstawowych parametrów, bez mocnego nacisku na cichą pracę. W trybach Extreme i Turbo procesor oraz układ graficzny mogą pracować z wyższym taktowaniem, ale będziemy hałasować.

Do tego mamy rozwiązanie Resizable Bar, które pozwala efektywniej korzystać z pamięci GPU. Daje procesorowi dostęp do całej pamięci karty graficznej równocześnie, co pozwala na uzyskanie wyższej wydajności w grach.

Banner Image
Moduł Intel® Killer™ Wi-Fi 6 AX1650i oraz oprogramowanie Control Center 2.0 gwarantują stabilne połączenie.

Po prostu Killer™

Moduł Intel® Killer™ Wi-Fi 6 AX1650i oraz oprogramowanie Control Center 2.0 to niezawodna łączność.

Triton 300 SE został wyposażony w jedną opcję łączności z internetem – kartę sieciową WLAN umożliwiająca łączność Wi-Fi. Nie jest to jednak zwykła karta sieciowa Intela, a Killer Wi-Fi AX1650i 160 MHz.

Karty Killera, ze względu na przystosowanie ich do wymagań gier sieciowych, są cienione przez graczy. Moduł oferuje połączenie bardziej stabilne i o mniejszych opóźnieniu niż konkurencyjne karty.

Do tego mamy tu aplikację Killer Control Center, umożliwiającą monitorowanie oraz zarządzanie wydajnością sieci. Sami decydujemy o pierwszeństwie naszych aplikacji.

Banner Image

Materiał powstał we współpracy z firmą Acer.
Zdjęcia: Jakub Łysiak, F5

DESIGN