Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wiosna w domu, czyli kilka trików na odświeżenie wnętrz

Do kalendarzowej wiosny pozostało już niewiele, czas więc zakasać rękawy i wziąć się do pracy. By wpuścić do mieszkania wiosenny powiew, nie trzeba przeprowadzać rewolucji. Podrzucamy kilka sposobów na szybkie odświeżenie wnętrz po zimie. Wiosna także ma ochotę na dobry design!
.get_the_title().

Możemy sobie pogratulować – przetrwaliśmy zimę, a wraz z nią noce zapadające o 15:00 i nieustanną szarość za oknem. Większości z nas udziela się już pozytywny nastrój. Warto to wykorzystać i wiosenną atmosferę wprowadzić także do domu.

1. Wpuść florę i faunę na salony

Pinterest

Malowanie całego mieszkania przyniesie spektakularny efekt – wymaga jednak czasu i zaangażowania. Dlatego podpowiadamy opcję dla wolących działać błyskawicznie.

Nie masz ani czasu, ani ochoty na remont? Postaw na tapetę w wiosenny wzór.

Dzięki niej w parę godzin dokonasz cudów. Odrobina koloru już od wejścia sprawi, że nawet jeśli wiosenna pogoda nie będzie zbyt łaskawa, łatwiej będzie czekać na letnie przyjemnostki. Oryginalną kolekcję wzorów można znaleźć np. u ekipy z Wall Done.

FB Wall Done

2. Ubierz swoje ściany

Źródło: FB wall-being

Nie jesteś fanem tapet? Nie ma sprawy, podrzucamy inny pomysł. Ciekawym sposobem na błyskawiczne ożywienie ścian są np. zaprojektowane przez obiecujących grafików plakaty.

Intrygujące i często doskonale komentujące rzeczywistość, pasują w zasadzie do każdego wnętrza.

Na rynku jest ich tyle, że spokojnie można wybrać plakat współgrający z ulubionym stylem, jakikolwiek by on nie był: skandynawski, retro, postmodernistyczny, vintage czy shabby chic. Kolekcję autorskich plakatów, wśród których poczujesz się dobrze, można znaleźć w sklepie internetowym Wall-being. Znajdują się w niej wyselekcjonowane prace polskich artystów. Te grafiki nie tylko ucieszą oko, ale i w mig odmienią charakter wnętrz oraz wydobędą i podkreślą osobowość ich mieszkańców.

Źródło: FB wall-being

Ciekawe propozycje można znaleźć także u Agaty Boby, założycielki Studio Kiddo. Plakaty jej autorstwa to gwarantowana poprawa nastroju. I zastrzyk wiary w siebie.

Źródło: FB Studio Kiddo

3. Wiosnę podaj do stołu

Źródło: Pinterest

Skradającą się powoli wiosnę zaprosić można także do kuchni. Wystarczy postawić na energetyczną ceramikę, by poczuć we wnętrzach powiew świeżości. Albo przenieść się wprost na rajską plażę, co gwarantują projekty spod ręki Katii Romanowskiej, założycielki MUAstudios.

Jej talerze i misy Wave to zachwyt od pierwszego wejrzenia!

Przywodzą na myśl bezchmurne niebo o zachodzie słońca, czyli coś, za czym zimą tak bardzo w Polsce tęskniliśmy.

Źródło: homebook.pl

Odrobinę wakacyjnej beztroski i szumu morza można też znaleźć na dziełach młodej pracowni projektowej Projectorium.

Źródło: FB Projectorium

4. Zaproś wiosnę do łóżka

Szybkim – i przyjemnie łatwym – sposobem na to, by już od rana emanować dobrą energią, jest zaopatrzenie się w nową pościel.

Od razu raźniej będzie wyskakiwać spod kołdry.

I to nawet jeśli należymy do tych, których łóżko kusi skutecznie, niezależnie od pory roku czy dnia. Piękne tekstylia w kwiatowe, nieoczywiste wzory oferuje np. MUMLA.

Źródło: mumla.pl

Polny bukiet zebrany bez wychodzenia z łóżka oferuje także White Pocket. Pobudka wśród kwiatów – czy może istnieć przyjemniejszy scenariusz na zbliżającą się wiosnę?

Źródło: whitepocket.pl

Tekst: Ola Oleszek

DESIGN