Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wnętrza sklepu w Londynie wykończone plastikowymi śmieciami z oceanów

Projekt wysyła w świat ważny przekaz.
.get_the_title().

“Pass on plastic shop” to wyjątkowa inicjatywa realizowana przez dwa miesiące w londyńskiej dzielnicy Soho. Ma za zadanie zwrócenie uwagi na problem plastikowych odpadów w morzach i oceanach i zmianę ludzkich nawyków, jeżeli chodzi o codzienne wykorzystywanie plastiku.

Źródło: designboom
Źródło: designboom

W asortymencie sklepu znajdują się przyjazne środowisku alternatywy dla pięciu najczęściej używanych na co dzień produktów plastikowych: butelki na wodę, kubka na kawę na wynos, torby na zakupy, jednorazowych sztućców i folii spożywczej.

To właśnie one składają się na ¼ tony wszystkich śmieci, które co sekundę lądują w wodach mórz i oceanów dookoła świata.

Wnętrza sklepu zaprojektowali projektanci z pracowni Shed. Na potrzeby tej inicjatywy stworzyli tapetę o wzorze z odpadów i śmieci, które najczęściej znaleźć można z morzach i oceanach: nakrętek od butelek, szczoteczek do zębów czy różnego rodzaju opakowań. Designerską tapetą pokryli wszystkie powierzchnie zarówno w środku, jak i na zewnętrznej fasadzie sklepu.

Źródło: designboom
Źródło: designboom
Źródło: designboom
Źródło: designboom

Przesłanie, które wysyłają światu, jest proste: jeżeli nie zmienimy naszych codziennych nawyków i nie ograniczymy zanieczyszczania oceanów, niedługo sami utoniemy w morzu plastiku.

Dochód ze sprzedaży produktów z limitowanej serii przyjaznych środowisku alternatyw zostanie przekazany organizacji WWF oraz NGO Project 0. Pass on Plastic to nie tylko sklep, ale także ruch osób zaangażowanych w podnoszenie świadomości dotyczącej problemów płynących z zaśmiecania wód mórz i oceanów.

Źródło: designboom
Źródło: designboom
Źródło: designboom
Źródło: designboom
Źródło: designboom

DESIGN