Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wnętrze tygodnia: luksusowy apartament, w którym królują grafit, złoto i szarości

Ten niewielki, nowoczesny apartament we Wrocławiu miał się wyróżniać. I tak się stało. Jest bardzo efektowny, elegancki i przytulny.
.get_the_title().

Apartament z pięknym z widokiem na miasto jest zlokalizowany w centrum Wrocławia. Niewielkie wnętrze o powierzchni 48 m² zaprojektowali projektanci ze studia MAUVE. Inwestorom zależało, aby luksusowe mieszkanie wyróżniało się na rynku długoterminowych wynajmów. Stąd pomysł na odważne kontrasty w połączeniu z materiałami najwyższej jakości. Mieszkanie miało odpowiadać na potrzeby i singla, i pary – osób, które cenią efektowne rozwiązania oraz wygodę.

Studio MAUVE zaprojektowało nowoczesne wnętrze, które jest zarazem eleganckie, wygodne i przytulne. Miał na to wpływ dobór kolorystyki oraz opraw oświetleniowych od marki AQForm.

Podczas pierwszej wizyty w mieszkaniu, jeszcze w stanie deweloperskim, projektantom spodobał się kolor stolarki okiennej – ciemny szary RAL 7043 mat. Zdecydowali, by wykorzystać ten odcień jako główny kolor w palecie barw całego apartamentu. Ciemne, grafitowe otoczenie zbudowało poczucie intymności we wnętrzu. Skontrastowano je z eleganckim złotem, dzięki któremu ożywiono i ocieplono aranżację. Całość uzupełniły odcienie szarości. Uzyskano je m.in. poprzez zastosowanie mikrocementu.

Projektanci z pracowni MAUVE wiedzą, że klimat we wnętrzu tworzy nie tylko kolorystyka, ale także odpowiednio dobrane oświetlenie.

Rola światła w tym apartamencie zmienia się w ciekawy sposób. W każdym pomieszczeniu, za pomocą różnych rodzajów opraw czy lamp, starano się uzyskać inny nastrój. Do sypialni wybrano to odpowiednio stonowane, łagodne oraz umożliwiające czytanie w łóżku, w pokoju dziennym – aktywizujące do działania. Poza oświetleniem głównym zdecydowano się na dobór oświetlenia dekoracyjnego. Oprawy TUBA 111 QRLED polskiej marki AQForm, które charakteryzują się złotym wykończeniem, zamontowano w towarzystwie lamp wiszących, dających łagodne światło z ozdobnych żarówek. Stoliki zostały doświetlone przez wiszące lampy, a leżanka przez kinkiet.

Strefa relaksu z pięknym widokiem na miasto to autorski pomysł projektantów ze studia MAUVE.

Wcześniej architekt zaplanował w tym miejscu stół jadalniany, ale ostatecznie to koncepcja projektantów zdobyła serce inwestorów. Strefa relaksu z widokiem na miasto to miejsce, w którym domownicy odpoczną i odprężą się po wyczerpującym dniu.

Ciepłe kolory, drewno, obicia, zasłony oraz oświetlenie dodają przytulności luksusowemu apartamentowi.

Punkty świetlne rozmieszczone w każdym z pomieszczeń tworzą różne kombinacje i gry świateł o ciepłych barwach. Gdy zajdzie słońce, eleganckie i wygodne wnętrze nadal pozytywnie nastraja domowników.

Zdjęcia: Mauve

Źródła: mauve.pl, aqform.com/pl
Projekt: ZYNDRAMA, design: Mauve
Opracowanie: AB

DESIGN