Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wnętrze tygodnia: mieszkanie inspirowane Gdańskiem

W aranżacji tego wnętrza za pomocą barw, materiałów i detali projektanci nawiązali do historycznego charakteru Gdańska.
.get_the_title().

Koncepcja aranżacji 55-metrowego mieszkania jest bezpośrednio związana z miejscem, w którym się znajduje. To właśnie reprezentacyjna część gdańskiego Śródmieścia stanowi silny motyw przewodni w tym apartamencie. – Tworząc projekt wnętrza istotne było dla nas to, aby mieszkańcy i goście czuli tożsamość miasta, w którym się znajdują – opowiadają architekci Weronika Juszczyk i Łukasz Piankowski z pracowni INTERURBAN.

W aranżacji mieszkania projektanci przywołują historyczny charakter Gdańska za pomocą palety barw, materiałów oraz detali wykończeniowych.

Zestawienie „cytatów” odnoszących się do miasta z nowoczesnymi środkami wyrazu, takimi jak minimalistyczne zabudowy meblarskie, tworzy we wnętrzu ciekawy kontrast i stanowi współczesną odpowiedź projektantów na zadany temat.

mieszkanie inspirowane Gdańskiem mieszkanie inspirowane Gdańskiem mieszkanie inspirowane Gdańskiem mieszkanie inspirowane Gdańskiem

Mieszkanie w Gdańsku jest pełne kontrastów, nie tylko jeśli chodzi o połączenie nawiązań do przeszłości ze współczesnymi formami mebli. Widać to także w wyborze materiałów.

Surowość stali i gładkich powierzchni luster zestawiono z ciepłymi akcentami w postaci płaszczyzn drewna orzechowego nawiązującego do historycznych, masywnych mebli gdańskich znanych z okresu baroku.

Aneks kuchenny ukryto w wysokiej, całkowicie zamykanej szafie, aby nie zakłócać przestrzeni wypoczynkowej. W jasnej, otwartej przestrzeni salonu pozostała jedynie wyspa kuchenna wykonana ze stali nierdzewnej, której forma bardziej przypomina współczesny mebel niż tradycyjne rozwiązanie takiej przestrzeni.

mieszkanie inspirowane Gdańskiem mieszkanie inspirowane Gdańskiem mieszkanie inspirowane Gdańskiem

Drzwi wejściowe do wydzielonej w apartamencie sypiali ukryto pod postacią przesuwnego obrazu – portretu mieszczanina, który symbolizuje wpływy niderlandzkie, tak bardzo obecne w historii Gdańska.

mieszkanie inspirowane Gdańskiem mieszkanie inspirowane Gdańskiem
mieszkanie inspirowane Gdańskiem
ZDJĘCIA: TOM KUREK THE PHOTOGRAPHER

Źródło: interurban.pl
Opracowanie: AB

DESIGN