Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wnętrze tygodnia: mieszkanie jak z filmów Almodóvara

Nasycona czerwień, miodowy żółty i odcienie niebieskiego w połączeniu z bujną roślinnością tworzą hiszpański klimat wnętrza inspirowanego filmami Almodóvara.
.get_the_title().

Za projekt wnętrza odpowiada Maria Nielubszyc, właścicielka PURA design. Architekci z jej gdyńskiej pracowni w każdej swojej realizacji szukają oryginalnego motywu przewodniego, który wyróżni przestrzeń na tle innych. Tym razem, ze względu na to, że właściciele mieszkania są zafascynowani twórczością Pedra Almodóvara, postawili na barwy charakterystyczne dla filmów hiszpańskiego reżysera.

Klimat wnętrza tworzą kolory: nasycona czerwień, miodowy żółty i odcienie niebieskiego.

Mocne kolory w połączeniu z bujną roślinnością nadają aranżacji mieszkania wyrazisty, nowoczesny oraz hiszpański charakter, jaki mają wnętrza, które znamy z filmów Almodóvara.

Styl wnętrza podkreślają także włoskie płytki terazzo z czerwonymi akcentami od Ceramica Fioranese oraz mosiężne dodatki, takie jak bateria kuchenna czy lampa sufitowa. Meble i podłoga z dębowego drewna sprawiają, że mieszkanie jest ciepłe oraz przytulne.

W każdym pomieszczeniu pojawiają się motywy pionowych podziałów, które budują oryginalne kompozycje na ścianach.

Pionowe, czarne listwy i industrialny grzejnik w części wypoczynkowej sprawiły, że przestrzeń stała się bardzo wyrazista. Aranżację salonu uzupełniły czerwone i miodowe dodatki, ażurowy regał oraz elementy w stylu mid-century, takie jak komoda Pastform Furniture.

W sypialni projektantka Maria Nielubszyc z pracowni PURA design postawiła na morski odcień niebieskiego, który pięknie wygląda zarówno w tapicerowanych panelach wezgłowia łóżka, na ścianie, meblach, jak i dodatkach. Właściciele mieszkania są pasjonatami kina, dlatego w sypialni pojawił się plakat filmowy. Na szafce nocnej obok łóżka stanęła natomiast dizajnerska lampa Dalu od Artemide.

Inny, głębszy odcień niebieskiego – granatowy zobaczymy w łazience. W połączeniu z odważną, nasyconą czerwienią zbudowały nastrój tej niewielkiej przestrzeni.

Wokół lustra i pod prysznicem znalazły się hiszpańskie płytki od Equipe Cerámicas, które przywodzą na myśl ręcznie malowaną ceramikę. Czarne dodatki, takie jak armatura, uchwyty szafek, lampy czy lustro, sprawiają, że wnętrze stało się jeszcze bardziej wyraziste.

Zdjęcia: Jakub Nanowski

Źródło: puradesign.pl
Opracowanie: AB

DESIGN