Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wnętrze tygodnia: mieszkanie na Ursynowie ozdobione afrykańskimi maskami

W aranżacji tego mieszkania w bloku największe wrażenie robi sypialnia. Naturalna faktura betonu i afrykańskie maski to bardzo odważne i oryginalne połączenie!
.get_the_title().

Mieszkanie o powierzchni 67 m² znajduje się w jednym z bloków na warszawskim Ursynowie. Wnętrze, które przeszło gruntowny remont, zostało w całości zaprojektowane przez pracownię 3XEL Architekci. Zadanie projektantów polegało na wydobyciu charakteru mieszkania w wielkiej płycie przy użyciu prostych, oszczędnych rozwiązań oraz zachowaniu odpowiedniego standardu i jakości materiałów.

Głównym założeniem było pokazanie we wnętrzu naturalnej struktury budynku – zobaczymy ją na suficie w salonie oraz w całej sypialni.

Technika polegała na skuciu tynku do płyt żelbetowych, a następnie lekkim wyszlifowaniu i zabezpieczeniu lakierem struktury betonu. Na suficie w salonie zamiast lakieru użyto białej farby, dzięki czemu naturalna faktura betonu stała się lepiej widoczna. Taką decyzję podjęliśmy też ze względu na niewielką wysokość mieszkania. Nie chcieliśmy, by podwieszany sufit przytłoczył całą przestrzeń – mówią o swojej realizacji Justyna Kolasa i Patryk Ławrynowicz.

Wystroju salonu dopełniają krzesła polskiej marki Fameg, stół robiony na zamówienie oraz książki i pamiątki z podróży wyeksponowane na regale. Surowość wnętrza przełamuje kolorowy obraz namalowany przez właściciela mieszkania. Kuchnię wykonano na wymiar ze sklejki brzozowej wykończonej fornirem brzozowym. Na blacie znalazła się centymetrowa płyta kompaktowa z warstwą laminatu pod kolor gresu. Zastaną w mieszkaniu drewnianą podłogę z desek sosnowych odnowiono, a pozostałe przestrzenie posadzek uzupełniono płytkami gresowymi w kolorze betonu.

Kolorystyka całego mieszkania jest utrzymana w kolorach drewna, bieli i odcieniach szarości.

Łazienka pod względem kolorystki oraz materiałów jest spójna z resztą mieszkania. Ciekawe akcenty to zastosowanie zbrojonej szyby prysznicowej wykonanej na wymiar oraz zabudowa stelaża wc sklejką brzozową, w której znalazła się dodatkowa przestrzeń do przechowywania.

Najbardziej odważnym i zarazem najbardziej efektownym pomieszczeniem jest sypialnia.

Niewielki pokój powiększono poprzez zastosowanie zabudowy z lustrami na ścianie naprzeciwko łóżka. Dzięki temu zabiegowi spotęgowano też efekt surowego betonu – betonowa ściana obija się w lustrach. W centrum sypialni stanęło zielone, welurowe łóżko, które jest jedynym wyrazistym akcentem kolorystycznym w pokoju. Nad nim zaś znalazła się nietypowa dekoracja – 5 afrykańskich masek, które właściciel przywiózł z podróży po RPA. Maski w zestawieniu z surową, betonową ścianą tworzą oryginalną kompozycję i podkreślają charakter tego mieszkania.

Źródło: 3xel.pl
Zdjęcia: Dariusz Jarząbek, dariuszjarzabek.pl
Opracowanie: AB

DESIGN