Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wnętrze tygodnia: mieszkanie z nutą retro i dekoracjami handmade

To wnętrze pełne optymizmu – jasne i przytulne mieszkanie na warszawskim Targówku jest pełne ciekawych detali.
.get_the_title().

Właścicielka czterdziestometrowego mieszkania na warszawskim Targówku to osoba o artystycznej duszy. Czerpie inspiracje z różnych kultur, lubi otaczać się rękodziełem i przedmiotami, które mają swoją historię. Architekci pracowni Decoroom, znanej m.in. z realizacji eleganckiej kawalerki oraz klimatycznego mikroapartamentu, i tym razem zadbali, by we wnętrzu nie zabrakło w odniesień do pasji i zainteresowań inwestorki. Postawili na rozwiązania i materiały, dzięki którym mieszkanie jest wygodne i pełne niewymuszonej elegancji.

To wnętrze pełne optymizmu – jasny i przytulny wystrój zwraca uwagę ciekawymi detalami oraz swobodnym charakterem.

Jasny, przestronny salon połączono z kuchnią, którą urządzono w klasycznym stylu. Właścicielka marzyła o kuchni, w której mogłaby się poczuć jak w domu u babci. Dlatego wszystkie meble wykonano tutaj z drewna. Bielone ramkowe fronty zdobione frezem połączono z blatami z litego dębowego drewna. Białe płytki cegiełki (Ceramica Ribesalbes Bisel) z jednej strony tworzą sielski, domowy nastrój, z drugiej – nawiązują do białej cegły na ścianie w salonie. Z kuchennymi meblami świetnie komponują się stylizowane na retro sprzęty AGD: piekarnik (Electrolux) i wyspowy okap (Falmec). Wystrój uzupełniły mosiężne uchwyty oraz lekkie, wiszące półki z ażurowymi podpórkami.

Niewielka sypialnia robi wrażenie. Przede wszystkim za sprawą oryginalnej szafy wnękowej, której drzwi zdobi obraz namalowany przez właścicielkę mieszkania.

Fronty szafy wykonano ze sklejki liściastej suchotrwałej o grubości 1,8 cm. Materiał został przez nas zeszlifowany i tak przygotowane, „surowe” podłoże oddaliśmy do dyspozycji klientki, która malowała bezpośrednio na drzwiach szafy. Cały proces trwał kilka dni. Gotowy obraz właścicielka samodzielnie zawerniksowała – opowiada architektka Katarzyna Fotek, odpowiedzialna za projekt kuchni, meble oraz przygotowanie frontów szafy pod obraz.

Kolejnym oryginalnym akcentem w sypialni jest nocna szafka w formie kolorowej, drewnianej komody w stylu indyjskim. Nad łóżkiem powieszono oryginalny, ręcznie rzeźbiony kinkiet. Rękodzieło to pasja właścicielki, w jej mieszkaniu nie mogło więc zabraknąć ciekawych detali oraz dekoracji handmade.

Pięknie prezentuje się również biała łazienka z dekoracyjnymi, ręcznie wykonanymi kaflami i turkusową umywalką.

W łazience architekci Decoroom postawili na mocny kontrast kolorystyczny. Proste, białe płytki (Tubądzin) posłużyły za tło do wyeksponowania oryginalnych, ręcznie wykonanych, turkusowych kafli oraz okrągłej umywalki (Kaflove). W stylistykę nawiązującą do stylu retro świetnie wpisały się armatura i dodatki w złotym wykończeniu.

Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Projekt wnętrza: Ewa Masztakowska/ Decoroom.eu 
Projekt kuchni i zabudowy meblowej: Katarzyna Fotek/ Decoroom.eu 
Opracowanie: AB

DESIGN