Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wnętrze tygodnia: pełen stylowych detali apartament w Gdyni

Klasyczna elegancja, starannie dobrane detale i nieoczywiste nawiązania do niespokojnego i pełnego tajemnic morza – to cechy tego gdyńskiego apartamentu.
.get_the_title().

Od wnętrza blisko 120-metrowego mieszkania w dzielnicy Orłowo trudno oderwać wzrok. Wszystko dzięki temu, że architektka Joanna Safranow zaplanowała jego przestrzeń w najdrobniejszych szczegółach – w gdyńskim apartamencie połączyła światowej klasy design, szlachetne materiały i nieoczywiste nawiązania do nadmorskiej lokalizacji.

Za pomocą geometrycznych form, bogatej palety barw i miękkich faktur architektka z biura projektowego Safranow stworzyła wnętrze pełne klasycznej elegancji.

Joanna Safranow nie po raz pierwszy współpracowała z tymi inwestorami – miała więc już okazję, aby dobrze poznać ich gust. Dlatego też nie bała się śmiałych decyzji i zaproponowała rozwiązania od początku do końca skrojone pod mieszkańców apartamentu. Pomocna okazała się ścisła współpraca ze stolarzem Januszem Barzowskim, który na indywidualne zamówienie, na podstawie projektów architektki, wykonał wiele elementów mieszkania, m.in. frezowane panele w korytarzu, oryginalne bryły mebli i szaf oraz półkoliste dekoracje drzwi.

apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali

W eleganckim wnętrzu gdyńskiego apartamentu nawiązano do morza, ale inspiracje nadmorskim pejzażem miały być dalekie od tych znanych ze stylu Hamptons czy popularnych połączeń bieli i błękitów.

Morze, które odzwierciedla aranżacja tego mieszkania, bardziej przypomina to widziane podczas sztormu – niespokojne, wzburzone oraz pełne tajemnic.

Już w korytarzu witają intensywnie granatowe ściany i kontrastujący z nimi obraz Roberta Motelskiego. Zestawiono je ze złotą konsolą w stylu art déco. Głębokie odcienie niebieskiego i butelkowych zieleni obecne są w reprezentacyjnym salonie połączonym z jadalnią. Odważna kolorystyka usadowiła się na miękkich, welurowych obiciach sofy, foteli oraz krzeseł. Zestawiona z piaskową tapetą i wzorzystym onyksem, którego rysunek kojarzy się z nadmorskimi wydmami, tworzy spójną, elegancką przestrzeń. Nad sofą znalazł się obraz Agnieszki Leszczyńskiej-Mieczkowskiej, prowadzącej galerię Art in Architecture. Jego geometryczne formy korespondują z okrągłymi, przeszklonymi stolikami i kryształowym żyrandolem wiszącym nad jadalnianym stołem.

apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali

Granatowy odcień wprowadzony w korytarzu ma kontynuację w prostej, lekko połyskującej zabudowie kuchennej. Minimalistyczne szafki ukryły wszystkie niezbędne sprzęty AGD, pozwalając skupić wzrok na efektownej, błyszczącej mozaice marki Sicis.

Mozaika, która pokrywa całą ścianę kuchni, przypomina odbijającą promienie słońca, roziskrzoną taflę morza. Ten mocny element wymógł powściągliwość w aranżacji pozostałej części pomieszczenia.

Stąd pomysł architektki na wyważone elementy w kuchni – jasne blaty i podłogę oraz subtelne kształty mebli. Cichą gwiazdą aranżacji jest designerski wazon Fast Gold firmy Rosenthal, który wprowadza do wnętrza odważny akcent oraz ducha współczesnego wzornictwa.

apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali

Strefa dzienna jest pełna mocnych, odważnych barw, a prywatna część apartamentu i salon kąpielowy nawiązują do plaży – są królestwem ciepłych beżów, przybrudzonych bieli oraz delikatnych szarości.

Geometryczne akcenty w stylu art déco wraz z miękkimi tkaninami w jasnych kolorach otulają wnętrze sypialni.

Przyjemne w dotyku materiały pojawiają się na zasłonach, pościeli, obiciu łóżka, ale też na drzwiach szafy i komody, które wykonane zostały przez stolarza. Delikatne, miękkie dzianiny budują atmosferę przytulnego miejsca wypoczynku. Aranżacyjną perełką w sypialni jest niewielka nocna szafka. Zaprojektowany przez Joanną Safranow mebel to hołd dla perfekcji geometrycznych form i miła wzornicza niespodzianka, która cieszy oczy właścicieli apartamentu.

apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali

Urządzona w podobnych kolorach, elegancka łazienka to pomieszczenie, w którym po raz kolejny pojawiła mozaika. Tło dla tej pięknej dekoracji stanowi pokrywający podłogę i ściany jasny spiek kwarcowy o delikatnym, nieregularnym rysunku marmuru.

Klasyczny charakter łazienki podkreślają złote elementy, takie jak uchwyty szafek, armatura oraz efektowne oświetlenie.

Dzięki stylowej toaletce możemy się poczuć, jakbyśmy znaleźli się w ekskluzywnej hotelowej łazience jednego z nadmorskich kurortów.

apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali apartament w Gdyni pełen stylowych detali
apartament w Gdyni pełen stylowych detali
ZDJĘCIA: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski/ Fotomohito

Źródło: safranow.pl
Opracowanie: AB

DESIGN