Wnętrze tygodnia: wakacyjny dom w nadmorskim klimacie – idealny do odpoczynku poza miastem

Nadmorski klimat tego wakacyjnego domu na Śląsku sprawia, że we wnętrzu chce się przebywać przez cały rok, a nie tylko latem.
.get_the_title().

Wakacyjny dom autorstwa Studia Decor powstał w Brzezinach koło Żarnowca. Brzeziny to wieś położona wśród lasów nad Pilicą. Do niedawna miała charakter typowo rolniczy. Dzisiaj coraz więcej osób docenia jej położenie i stawia tutaj swoje domy wakacyjne. Projektantka Beata Stankowska-Hadi ze Studia Decor w jednym z nich stworzyła klimat jak z nadmorskiej willi. Partnerem realizacji była sieć salonów z wyposażeniem wnętrza Dekorian Home.

Nadmorski klimat wnętrza sprawia, że lato czuć tutaj przez cały rok. Motywem przewodnim są odcienie niebieskiego. Morski kolor połączono z bielą i dodano akcenty w postaci tapety w plamy ochry oraz ciemną drewnianą podłogę.

W salonie znalazły się wszystkie elementy, z którymi kojarzy nam się wnętrze domu za miastem – kominek, drewniana podłoga, miękkie dywany oraz wygodna kanapa. Przytulnie zaaranżowane pomieszczenie zachęca do odwiedzin również zimą. Lekkości nadaje mu ażurowa lampa, która zawisła w centralnym punkcie pokoju.

Projektantka dużą wagę przywiązała do wyboru oświetlenia. Udowodniła, że klimatyczne, subtelne światło nie musi wiązać się z ciężkimi lampami, które zajmują dużo miejsca. W sypialni funkcję głównego źródła światła pełnią zaskakująco kompaktowe reflektorki Kaspa Barlo zamocowane tuż pod sufitem. Wygodne czytanie po obu stronach łóżka umożliwiają drobne kinkiety Kaspa Pirius (z salonu Dekorian Home).

Dyskretne lampki pozwalają wybrzmieć morskiej oprawie łóżka, okien oraz bardzo oryginalnej tapecie ściennej.

Piękna, winylowa tapeta nadaje charakter całej sypialni. – Jestem miłośniczką tapet, a ten projekt pozwolił mi na zastosowanie ich nawet w łazience. Takie dekoracje szczególnie dobrze sprawdzają się we wnętrzach w stylu klasycznym. Nadają ścianom przyjemną, elegancką fakturę. Mogą też nieoczekiwanie wprowadzić kolor – mówi Beata Stankowska-Hadi ze Studia Decor.

Głównym elementem wyposażenia kuchni są jasne szafki w tradycyjnym stylu. Uzupełniają je płytki ścienne w odcieniu kości słoniowej oraz farba od kanadyjskiej marki Para Paints dostępnej w Dekorian Home. Kolorystyka kuchni jest podobna do tej, którą znamy z sypialni. Nowoczesne sprzęty kuchenne dobrano w taki sposób, by nie zwracały na siebie uwagi. Kolor wprowadzono na roletach. Takie rozwiązanie daje niemal nieograniczone możliwości rearanżacji w przyszłości – wystarczy wymienić rolety, aby odmienić wnętrze. W końcu na Śląsku walory praktyczne od zawsze mają znaczenie.

W łazience panuje za to całkowity minimalizm: szklane tafle, biel i czarne dekory, które są praktyczne i pasują do dowolnych dodatków.

Elementami, które dodają charakteru, są butelkowozielony klosz oraz rzadko spotykane zestawienie spieków kwarcowych i tapety na ścianach w jednym pomieszczeniu. – Tapeta w łazience – to się sprawdza, pod warunkiem, że jest wodoodporna i wysokiej jakości. Pod jedną z płyt na ścianach ukrywa się wysoki front szafki na kosmetyki. Dodatkowo taśma LED w kabinie daje wiele możliwości zabawy ze światłem – opowiada autorka projektu. Piękny blat z zielonkawymi żyłkami pasuje do frontów szafki pod umywalkę i powtarza barwę zielonego klosza. Udało się też znaleźć rolety z tami motywem dekoracyjnym, jaki jest na podłodze, co wprowadziło do wnętrza idealną harmonię.

Zdjęcia: Promofocus.pl – Karol Kleszyk

Źródła: dekorianhome.pl, studiodecor.sklep.pl
Opracowanie: AB

DESIGN