Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

We Wrocławiu powstaje park sensoryczny. Co to takiego?

Park sensoryczny ma stanąć na działce pomiędzy ulicą Traugutta a rzeką Oławą.
.get_the_title().

We wrocławskim parku sensorycznym staną m.in. kurtyna wodna, trampoliny, zjeżdżalnia, interaktywne ścieżki, instalacje, hamaki i 'outdoorowy głuchy telefon’. Głównym celem budowy nowej przestrzeni we Wrocławiu będzie pobudzenie zmysłów odwiedzających oraz kreatywne projektowanie łączące nowoczesne trendy z wpisywaniem ich w historyczny kontekst zastanej architektury.

Park został zaprojektowany przez 24 studentów kierunków architektonicznych, kształtowania krajobrazu i ASP. Podczas warsztatów powstało pięć rożnych projektów parku.

Wszystkie razem będą punktem wyjścia do ostatecznego projektu, który ma być wybudowany i sfinansowany przez Angel Poland Group. Podobno propozycje studentów robią wrażenie i są nad wyraz dojrzałe.

Docelowy kształt projektu ma być doprecyzowany dopiero podczas głosowania wrocławian.

Głosy na swój ulubiony projekt będzie można oddać podczas konsultacji społecznych zaplanowanych na listopad.

Wszystkie projekty można było oglądać do 12 listopada w Muzeum Architektury we Wrocławiu, natomiast od 13 listopada są wystawione na Przedmieściu Oławskim.

– Stworzymy Park Sensoryczny, który pobudzi zmysły i stanie się celem samym w sobie. Będzie pretekstem do rozszerzenia sieci szlaków komunikacyjnych przyjaznych dla pieszych i rowerzystów korzystających z uroków Przedmieścia Oławskiego. Zaproponuje infrastrukturę dla dzieci z niepełnosprawnościami. To będzie pierwsze takie miejsce we Wrocławiu. – mówi partner przedsięwzięcia Ron Ben Shahar.

Przedsięwzięcie zapowiada się naprawdę zacnie. Miejmy nadzieję, że nie skończy się na niesamowitym opisie i świetnych projektach, a inwestorzy hojnie dofinansują realizację.

Źródło: miejscawewroclawiu.pl

DESIGN