Wybierasz się na Open’era? Weź udział w oprowadzaniu po wystawach Gdynia Design Days

Specjalnie dla uczestników Open’er Festival, Gdynia Design Days przygotowała szczególną atrakcję. Godzinne oprowadzanie z przewodnikiem po najciekawszych wystawach największego letniego festiwalu designu w Polsce.
.get_the_title().

6 lipca, w przerwie między koncertami, przewodnicy GDD podczas godzinnego oprowadzania pokażą najciekawsze projekty z ponad 20 wystaw prezentowanych na terenie PPNT Gdynia. Podczas zwiedzania chętni będą mogli przyjrzeć się między innymi:

⚫️ Głównej wystawie festiwalu pt. „ja | my”, która zachęci do zastanowienia się nad tym, gdzie leży nasze poczucie szczęścia i zadowolenia z życia. Do jakiego stopnia wiąże się ono z samorealizacją i odrębnością, a do jakiego z byciem członkiem wspólnoty? Wybrane prace pokażą̨ spolaryzowane tendencje wcielone w rzeczywiste projekty. Systemy, które troszczą̨ się̨ za nas o innych, oszczędzają̨ nasz czas czy pomagają w komunikacji międzypokoleniowej.

⚫️ Kosmicznej wystawie „We need more space”, podczas której odwiedzający zobaczą makiety baz księżycowych, modele łazików marsjańskich, rakiet i czujników oraz dowiedzą się więcej o kulisach projektów badawczych realizowanych z udziałem polskich specjalistów. Jednym z obiektów, który będzie można zobaczyć podczas wystawy, będzie Lem Mars Rover – studencki projekt budowy analogu łazika marsjańskiego.

⚫️ Wystawie „Materia kodu”, łączącej świat fizyczny z cyfrowym poprzez instalacje reagujące na bodźce z otoczenia. Wiesław Bartkowski wykorzysta najnowsze technologie w projektowaniu i opowie o praktyce Creative Coding, niwelującej polaryzację kodu i materii.

⚫️ Wystawie „Ciało na rozdrożu”, na której ludzkie ciało prezentowane jest jako źródło niewykorzystywanych dotąd surowców. Wystawa porównuje takie tendencje jak naturalne superfoods kontra zestaw do biohackingu do modyfikacji swojego ciała czy moda na leśne przedszkola kontra projektowanie genetyczne cech niemowląt.

Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest POLARYZACJA.

Godzinne oprowadzanie odbędzie się w 4 turach (start: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00) w dwóch językach – polskim i angielskim. Udział jest bezpłatny. Zapraszamy 6 lipca (sobota) na dziedziniec przed budynkiem nr III PPNT Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia-Redłowo).

DESIGN