Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wydrukuj sobie rower!

Projekt Arquimaña OpenBike można pobrać za darmo i wydrukować sobie w 3D dizajnerski rower miejski!
.get_the_title().

Najnowszy projekt baskijskiego biura projektowego to rower o dużej stabilności i sztywności. Te dwie cechy są w tym przypadku bardzo ważne, bo rowery samodzielnie drukują w 3D ich użytkownicy. Projekt Arquimaña OpenBike udostępniany jest na licencji Creative Commons.

OpenBike stworzono z myślą o nowoczesnym, cyfrowym rzemiośle.

Rama roweru zrobiona jest z drewna, a poszczególne elementy można dostosować zgodnie z własnymi upodobaniami i potrzebami. Projektanci podkreślają, że niezależność i unikanie monotonii to kluczowe elementy ich filozofii.

OpenBike to manifest na rzecz transportu miejskiego, produkcji rozproszonej, wspólnej wiedzy, społeczności i odpowiedzialnego wykorzystania zasobów, który daje każdemu możliwość wyprodukowania we własnym zakresie niezanieczyszczającego środowiska środka transportu miejskiego – roweru – mówią Inaki Albistur i Raquel Marieta Ares, stojący za marką Arquimaña projektanci.

Wierzymy w architekturę, która nie jest statyczna, która dostosowuje się i wchodzi w interakcję z użytkownikiem oraz w to, że technologia jest narzędziem, które czyni nas bardziej wolnymi i samowystarczalnymi – dodają projektanci.

W ubiegłym roku Arquimaña zostało wybrane jako jedno z biur architektonicznych do współtworzenia hiszpańskiego pawilonu na Biennale Architektury w Wenecji oraz wystawy Thematic & Cities na Biennale Architektury i Urbanizmu w Seulu.

Zdjęcia: Arquimaña / arquimana.com
Tekst: AD

DESIGN