Wypchaj się – zrób sobie lalę

Lale marki Wypchaj się to idealny pomysł na nietuzinkowy prezent. Dwie uzdolnione siostry czekają, żeby „wypchać” ciebie i twoich bliskich. Nie boją się też „wypychać” sławnych osób.
.get_the_title().

W rodzinie Izabeli i Anety Cembor od zawsze była potrzeba tworzenia. Siostry szyły od najmłodszych lat. Zainspirowane wydarzeniami kulturalnymi w ich rodzinnym mieście, postanowiły szyć podobizny znanych pisarzy, aktorów, reżyserów, krytyków filmowych. Otrzymywali oni swoje miniaturowe wersje w ramach podziękowań od organizatorów. I od tego się zaczęło.

Zamówień było coraz więcej – klienci zapragnęli wypchanych wersji siebie i swoich bliskich.

– Chyba jedną z trudniejszych lalek była podobizna Pana Stanisława Tyma. Długo zastanawiałyśmy się, jak zrobić lalę bez włosów, aby dobrze odzwierciedlała urodę i podobieństwo. Gdy jednak patrzymy z perspektywy czasu, to chyba się udało! Reakcja pana Stanisława, który ucałował lalkę, gdy ją zobaczył, powiedziała nam wszystko! – wyznają siostry Cembor.

Stanisław Tym całuje swoją lalę / Źródło: fb.com/wypchaj-się

Do każdej lali podchodzą bardzo indywidualnie. Sam proces realizacji trwa około miesiąca, ponieważ trzeba dobrze przeanalizować osobę, zebrać materiały i uszyć lalę. Przy projektowaniu istotne są cechy charakterystyczne danej osoby, a także jej zainteresowania i hobby – wtedy lale mogą mieć dodatkowy rekwizyt. Cena jednej lali zaczyna się od 200 zł, jednak jej całkowity koszt uzależniony jest od ilości detali i włożonej w realizację pracy.

Lale wykonywane są z materiałów bawełnianych oraz streczu. Włosy zrobione są z włóczki lub wełny czesankowej.

– Dostając zamówienie, zawsze spotykamy się z prośbą o to, aby lala była ubrana właśnie w tę konkretną bluzkę lub w ulubioną sukienkę. Zdarza nam się, że nie posiadamy danej tkaniny, dlatego często poszukujemy takich materiałów w second handach, a czasem nawet we własnej szafie. Większość tkanin kupujemy w sklepach internetowych – mówią siostry.

Wypchaj się: Facebook | Instagram | Strona WWW
Tekst: WR

DESIGN