Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zabawki erotyczne, które pozwalają kobietom wyjść z traumy po molestowaniu

Holenderka Nienke Helder zaprojektowała serię zabawek erotycznych, które pomagają kobietom dotkniętym przemocą seksualną wyjść z traumy i odczuwać przyjemność z seksu.
.get_the_title().

Nienke Helder jest Holenderką i absolwentką uczelni Design Academy Eisenhover. Stworzyła kolekcję zabawek erotycznych i akcesoriów, które pomagają kobietom wyjść z traumy po molestowaniu seksualnym i na nowo nauczyć się odczuwać przyjemność z seksu.

Od dawna byłam sfrustrowana sposobem, w jaki leczy się tego typu problemy. W mojej opinii, terapie, z których korzystałam, jedynie pogłębiały problem. – mówi Helder w wywiadzie dla Dezeen. – Całkowicie odcinano mnie od seksu; leczenie stało się czysto kliniczne. Byłam całkowicie skupiona na dotarciu do mety, jaką była penetracja, totalnie straciłam radość ze swojej seksualności.

Zaprojektowana przez nią linia zabawek została zaprezentowana po raz pierwszy na tegorocznym Dutch Design Week. Projektantka pracowała z zespołem lekarzy i grupą kobiet dotkniętych traumą przemocy seksualnej, by stworzyć 5 przedmiotów zachęcających je do odkrywania tego, co sprawia im przyjemność. Finalnie ma to skutkować eliminacją bólu i strachu.

DESIGN