Zachwycające zdjęcia równie zachwycającej architektury. Poznajcie laureatów konkursu fotograficznego Architecture 2020

Wnioskując po ilości zdjęć przyrody, w tym głównie kwitnących kwiatów i drzew, które królują obecnie w social mediach, można uznać, że najbardziej brakuje nam kontaktu z naturą. Jeśli jednak najbardziej brakuje wam możliwości podziwiania genialnej architektury, zerknijcie na te zdjęcia.
.get_the_title().

Agora to darmowa aplikacja, która zrzesza fotografów z całego świata, pozwalając im pokazywać swoje prace szerszej widowni. „Naszą misją jest demokratyzacja fotografii. […] Każdy obecnie ma aparat – czy to profesjonalny, czy w smartfonie – i może przyłączyć się do naszej kreatywnej rewolucji. Udostępniamy aplikację pozwalającą użytkownikom na tworzenie wizualnego contentu. Humanizujemy fotografię, inspirując ludzi do działania, nauki, networkingu i przedstawiania swoich prac innym” – czytamy na jej oficjalniej stronie.

Zwycięzca konkursu Tran Tuan Viet/Danang, Wietnam

Aplikacja organizuje liczne konkursy, dzięki którym użytkownicy mogą zarabiać na swoich zdjęciach. Tematem ostatniego z nich była najbardziej wyjątkowa i zapierająca dech w piersiach architektura.

Fotografowie nie zawiedli – na ogłoszony w połowie marca konkurs momentalnie napłynęło ponad 10 tys. prac.

Zwycięzca jest zawsze tylko jeden i by było jak najbardziej demokratycznie, wybiera go społeczność użytkowników aplikacji.

@tom.bridges/Bristol, Wielka Brytania

Organizatorzy konkursu nie ukrywają, że są niezwykle zadowoleni z poziomu tegorocznych prac. – Architecture 2020 to spektakl pokazujący piękno powstałe w wyniku interakcji światła i brył. To kontrast między chaosem i porządkiem, naturą i tym, co sztuczne, materią i próżnią. To fotony odbijające się od skonstruowanych przez człowieka budowli, uwiecznionych przez zdolnych fotografów – komentuje Octavi Royo, CEO i współzałożyciel Agory.

@donaldbaros/Caracas, Wenezuela

Zwycięskim zdjęciem została praca Tran Tuana Vieta, który sfotografował wietnamski Golden Bridge. Ta 150-metrowa budowla, znajdująca się w kurorcie Bà Nà Hills, naprawdę robi wrażenie.

Fotografowi udało się uchwycić jej piękno w pełnej krasie i pokazać, że da się tworzyć projekty architektoniczne, które uwypuklają urok i niepowtarzalność otaczającej je natury.

@moodfella/Mayen-Koblenz, Niemcy
@polatev.photo/Moskwa, Rosja
@janreyem/Matsumoto, Japonia
@imkaphotos/Nowy Jork, Stany Zjednoczone
@siang425/Malezja
@marcotagrialino/Mediolan, Włochy
@planvelvet/Szanghaj, Chiny
@nikybwd/Petersburg, Rosja
@jaywu10/Sinagapur
@alvarovaliente_/Tokio, Japonia
@chaksprojekt/Megelang, Indonezja
@inchaseofbeauty/Moskwa, Rosja
@theliamman/Londyn, Wielka Brytania
@phamhuytrung/Hue, Wietnam
@kazijewel/Dhaka, Bangladesz

Więcej informacji o konkursie znajdziecie tutaj.

Źródło zdjęć: AgoraImages.prowly.com
Tekst: KD

DESIGN