Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zadbaj o dźwięk w Twoim domu: trzy propozycje, które zmienią wszystko

Inżynierowie z Berlina pokazali jak powinna brzmieć muzyka w Twoim domu.
.get_the_title().

1. Genialne głośniki aktywne w cenie, która nie zabija: ULTIMA 40 ACTIVE

Klasyki, które zyskały uznanie fanów na całym świecie, czyli ULTIMA 40 – tym razem w wydaniu active to bardzo dobra inwestycja. Do tego jak wyglądają!

Inżynierowie z Berlinie pokazali jak powinny brzmieć głośniki aktywne. Wrażenie jest imponujące. Przyjaźnimy się z nimi już od kilku tygodni w redakcji i nadal nie możemy się nacieszyć. Zmiana jakościowa jest niezwykła, a odkrywanie kolejnych warstw muzycznych w ulubionych kawałkach jest niezłą zabawą. Generalnie warto.

To mała rewolucja na rynku audio, wygaszany wyświetlacz, dobre brzmienie i aż 130 W mocy, które wypełnią dźwiękiem nawet duży salon

Odtwarzanie muzyki z ULTIMA 40 ACTIVE jest banalnie proste i to aż zaskakuje: wystarczy odpalić smartfona, komputer, czy jakikolwiek inny sprzęt (złącza dla TV, konsoli do gier i analogowych źródeł dźwięku, bez konieczności używania dodatkowych urządzeń). Ułatwieniem jest też bluetooth z aptX® do bezprzewodowego przesyłu dźwięku ze Spotify czy YouTube w jakości podobnej do płyty CD. Do tego mamy różne tryby dźwięku, m.in. tryb nocny, dekoder Dolby Digital, equalizer, złącze dla subwoofera i oczywiście możliwość rozbudowa systemu.

Aktywna para trójdrożnych głośników najwyższej klasy sprawia frajdę. Dźwięk stereo i kina domowego połączony w jednym systemie w twoim domu, zrobi różnicę.

Sterowanie ULTIMA 40 ACTIVE dopasuje się do Twoich potrzeb. Możesz użyć panelu sterowania, pilota, można też sterować przez Bluetooth lub za pomoca pilota TV dzięki HDMI-CEC. Wygaszany wyświetlacz poinformuje Cię przy tym o statusie Twojego systemu dźwiękowego.

Skąd ta moc ULTIMA 40 ACTIVE? Jest to możliwe dzięki zintegrowanemu wzmacniaczowi Class D, który generuje porządne 2x 130 W mocy. Zewnętrzne wzmacniacze są zbędne. Stworzona przez Teufel technologia Dynamore® Virtual Center symuluje kanał centralny i dba o lepsze zrozumienie mowy podczas oglądania filmów, wiadomości w TV czy słuchania podcastów.

3. MUSICSTATION, czyli Twoja ulubiona stacja muzyczna

MUSICSTATION jest świetnym wyborem, bo to urządzenie multifunkcjonalne. To nie tylko radio internetowe z napędem CD klasy Hi-Fi z wieloma funkcjami streamingowymi. To miejsce odtwarzania muzyki i dźwięku, które możesz wykorzystać jak tylko ci pasuje. Do tego jest niewielkie, więc jego mobilność Cię zaskoczy.

Tak wszechstronne jak MUSICSTATION nie jest żadne inne radio stereo, a to jeszcze nie wszystko.

6 przetworników z technologią Dynamore Ultra o mocy 100 wat dbają o szeroki i wyważony dźwięk z ciepłymi basami. MUSICSTATION jest wyposażona w najnowocześniejszą elektroakustykę i bardzo wydajne wzmacniacze. Dwa przetworniki szerokopasmowe dla najlepszej zrozumiałości mowy i czystego dźwięku stereo. Dwa otwory bass reflex z tyłu urządzenia pozwalają osiągnąć pełne i wyraziste brzmienie niskich tonów. Technologia Dynamore Ultra dzięki bocznym głośnikom gwarantuje zachwycający dźwięk przestrzenny, bez konieczności ustawiania dodatkowych głośników tylnych. To duży plus.

Możesz odtwarzać z łatwością muzykę z Amazon Music, Spotify Connect, YouTube, Apple Music, ale też Radio internetowe, DAB+ i Radio FM. MUSICSTATION współpracuje też z Alexą. Napęd CD obsługuje MP3-CD, CD-Rs, CD-RWs i oczywiście normalne płyty CD.

Masz 3 możliwości ustawienia: na ścianie z wbudowanym adapterem, na stole w pozycji pionowej lub poziomej, co zapewnia maksymalną swobodę przy instalacji. Do tego wbudowany alarm pozwala ustawić czas, w którym urządzenie obudzi Cię Twoją ulubioną muzyką.

Duży, wygaszany wyświetlacz pokazuje wszystkie najważniejsze informacje. Do tego czyste i stabilne połączenie Bluetooth przy zasięgu powyżej 10 metrów. Dźwięk wideo np. z Youtube’a lub innej aplikacji oraz dźwięk gier jest odtwarzany synchronicznie z ruchem warg.

Jeśli chcesz wygodnie i w spokoju skonfigurować, obsługiwać i wybierać stacje radiowe, ściągnij darmową aplikację Teufel Remote. MUSICSTATION można również obsługiwać całkiem klasycznie za pomocą przycisków na urządzeniu lub dołączonego pilota.

3. Słuchawki SUPREME ON, czyli niezbędnik w domach podczas pracy i nauki zdalnej. 

Na koniec niby drobiazg, ale bardzo solidny i świetnie wykonany – słuchawki SUPREME ON. Wysokiej jakości materiały oraz wykonanie elementów odpornych na ścieranie się sprawia, że te słuchawki to prawdziwy majstersztyk.

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth z liniowym przetwornikiem HD i efektywnym tłumieniem zewnętrznych hałasów pozwolą cieszyć się muzyką lub filmem i to w parze. Razem możecie słuchać muzyki lub grać w ulubioną grę nie przeszkadzając pozostałym domownikom. Pozwala na to funkcja ShareMe. Producent wyposażył zestaw w technologię NFC, która ułatwia szybkie parowanie.

Funkcja ShareMe pozwala sparować ze sobą dwie pary słuchawek bezprzewodowo z jednym smartfonem, tryb Party umożliwia sparowanie słuchawek z dwoma urządzeniami jednocześnie.

Czas odtwarzania to aż 30 godzin i funkcja szybkiego ładowania przez USB-C! Auto-Play odtwarza muzykę automatycznie po założeniu słuchawek i pauzuje po ich zdjęciu. Inżynierowie dźwięku zadbali żeby wycisnąć z tych słuchawek wszystko co się da. Przetwornik liniowy HD z magnesami neodymowymi zapewnia szczegółowe wysokie tony oraz mocny bas, korektor dźwięku możemy ustawić w darmowej aplikacji Teufel Headphone App. Dobrze dopasowane nauszniki słuchawek tłumią niepożądane hałasy otoczenia.

Sama budowa słuchawek też jest bez zastrzeżeń. Stabilny i elastyczny pałąk ze stali sprężynowej, miękkie nauszniki niewywierające ucisku, sprawiają, że słuchawki nadają się do długich sesji nawet dla osób noszących okulary. Zestaw możemy podłączyć również za pomocą kabla – przewód z mikrofonem i przyciskiem kontrolnym znajduje się w zestawie. Mamy też etui do transportu. SUPREME ON występują w wielu wariantach kolorystycznych.

Zdjęcia: F5
materiały: informacje prasowe

 

 

DESIGN