Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zaprojektuj logo #CreateAsUs i wygraj laptop jutra Zenbook Pro Duo 15 OLED

Ruszyła 15. edycja konkursu dla kreatywnych #CreateAsUs. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie logotypu konkursu, który najlepiej będzie obrazował ideę projektu i ducha marki ASUS.
.get_the_title().

Przyszło nam żyć w wyjątkowych czasach, w których codziennie bombardowani jesteśmy tysiącami najróżniejszych, czasem sprzecznych komunikatów. Łatwo się pogubić. Dlatego upraszamy sobie świat, wykorzystując do tego najróżniejsze kody, skojarzenia, kształty i symbole. Wspólnie składają się one na znak graficzny, który jest odzwierciedleniem stojących za nim idei i wartości.

W przypadku konkursu #CreateAsUs mówimy o kreatywności, odwadze i nietuzinkowości. W końcu to projekt z pogranicza designu i technologii, czyli zagadnień, które chyba najbardziej wpływają na obraz współczesnego świata.

I może właśnie dlatego organizatorzy postanowili na chwilę się zatrzymać, spojrzeć na to, co udało się osiągnąć w ciągu tych 14 edycji i zastanowić się, jak ma wyglądać przyszłość tego projektu. I to ma oddawać nowe logo #CreateAsUs, którego stworzenie jest zadaniem aktualnej edycji.

Najbardziej znane, wręcz kultowe kreacje zawsze mają w sobie to mityczne 'COŚ’. Często wystarczy zaledwie jeden rzut oka, by je zapamiętać. W ułamku sekundy można je połączyć z projektem i marką, która za nimi stoi. Niech taki właśnie będzie znak graficzny konkursu #CreateAsUs. Kreatywny, zaskakujący, JEDYNY W SWOIM RODZAJU. Zupełnie jak prace, które w kolejnych edycjach przygotowują młodzi twórcy, tacy jak… TY!

Niech #CreateAsUs przemówi, a TY bądź osobą, która wydobędzie płynący z niego przekaz.

Nieważne, czy jesteś designerem, rysownikiem czy fascynuje cię tworzenie projektów nowych czcionek. Dołącz do naszej kreatywnej zabawy! Czerpiąc z bogactwa świata form i obrazu, pokaż nam, jak interpretujesz hasło #CreateAsUs oraz energię, która za nim stoi.

Jest o co walczyć, bo zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę najnowszy model Zenbook Pro Duo 15 OLED.

To doskonałe narzędzie pracy, zapewniające produktywność i kreatywność na najwyższym poziomie. Posiada niesamowity ekran dotykowy OLED z podświetleniem LED o rozdzielczości UHD, ponadto jest wyposażone w ASUS ScreenPad™ Plus dodatkowy ekran dotykowy UHD z najnowszym mechanizmem nachylenia, który gwarantuje wygodę, ergonomię i płynność podczas używania. W maksymalnej konfiguracji Zenbook Pro Duo 15 OLED jest napędzany ośmiordzeniowym procesorem Intel® Core™ i9 oraz kartą graficzną NVIDIA® GeForce RTX™ 3070. Szczególną uwagę zwraca odchylany, dotykowy ekran ScreenPad Plus. Jednak nie chodzi tu tylko o innowacyjny design. Ten dodatkowy ekran dysponuje mechanizmem automatycznie nachylającym go pod kątem do 9,5°, przez co pomiędzy głównym ekranem a wyświetlaczem ScreenPad Plus tworzy się kąt 144,5°, który zapewnia większy zakres i co za tym idzie – komfort oglądania. Można cieszyć się płynnymi efektami wizualnymi na obu ekranach, korzystając z ułatwionej pracy wielozadaniowej dzięki zintegrowanym aplikacjom zoptymalizowanym do wyświetlacza ScreenPad Plus. A to pozwala na większą wydajność pracy. Elementem rozwijającym możliwości tego sprzętu jest rysik ASUS Pen i podstawka Duo Stand, dzięki którym mamy do dyspozycji w pełni profesjonalną stację roboczą dla grafików i designerów.

#CreateAsUs to nie tylko konkurs, ale także warsztaty i wsparcie mentorskie. W ciągu 5 lat udało się stworzyć kreatywną społeczność, która bierze aktywny udział przy kolejnych edycjach. Tym razem, aby zainspirować uczestników, swoje prace przygotowali:

Martyna Wędzicka absolwentka gdańskiej ASP, Art Directorka, Graphic Designerka i twórczyni #positivedesignclub.

Patryk Hardziej multidyscyplinarny ilustrator, projektant, grafik, założyciel kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki, a także pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych.

Mateusz Machalski zajmujący się na co dzień projektowaniem identyfikacji wizualnych oraz krojów pisma. Mateusz jest autor m.in. identyfikacji wizualnej Nagrody Solidarności im. Lecha Wałęsy.

Bartek Bojarczuk ILL.Cat specjalizuje się w grafice projektowej, typografii, brandingu oraz plakacie. Bartek jest także właścicielem autorskiego studia projektowego ILLCAT.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22 grudnia o godz. 23:59. Wszystkie prace zostaną przedstawione jurorom, którzy podczas obrad wyłonią zwycięski projekt 15. edycji konkursu #CreateAsUs. Jego autor zostanie nagrodzony laptopem Zenbook Pro Duo 15 OLED (lub jego równowartością). Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na createasus.pl.

DESIGN