Zegarki tego producenta przypominają, że inżynierowie to także artyści

Współczesny zegarmistrz to nie tylko mistrz w swoim fachu. To przede wszystkim człowiek o niezliczonej liczbie talentów, prawdziwy inżynier i artysta w jednym, niejednokrotnie określany mianem kardiologa czasu.
.get_the_title().

Od momentu, w którym zegarek po raz pierwszy znalazł się na nadgarstku, przestał pełnić funkcję tylko instrumentu do określania pory dnia. Przyrząd natychmiast stał się elementem biżuterii, bardzo często oznaczającym przynależność do wyższej grupy społecznej. Dzisiaj zegarki są wszędzie i stoją na straży każdej sekundy naszego życia. Wciąż jeszcze istnieją tradycjonaliści, którzy w dalszym ciągu doskonalą projekty analogowych zegarków, okraszając je doskonałym designem. Do tej grupy należy szwajcarska marka MB&F (Max Busser & Friends), odpowiedzialna za wiele futurystycznych koncepcji.

Gruba zegarmistrzów-artystów przy tworzeniu swoich konstrukcji inspiruje się przede wszystkim motoryzacją, światem zwierząt i naturą.

Poniżej prezentujemy zestawienie sześciu wyjątkowych modeli, które zapadną wam na długo w pamięć:

1. JwlryMachine

Model powstał we współpracy z francuską firmą Boucheron, która specjalizuje się w tworzeniu biżuterii. Sprawdzenie czasu to w tym przypadku drugoplanowa funkcja. Zegarek wygląda jak klejnot i ma kształt sowy. Informacja o godzinie znajduje się między oczami a upierzeniem ptaka.

Koperta wykonana jest z tytanu, 18-karatowego białego złota i ametystu (dostępna jest także w różowym wariancie kolorystycznym). Mechanizm składa się z 304 komponentów i 36 klejnotów. Cena modelu zaczyna się od 215 tys. dolarów.

2. HM4 Only Watch

Zegarek nawiązujący bez dwóch zdań do lotnictwa powstał w 2011 roku na aukcję charytatywną pod patronatem księcia Monako Alberta II Grimaldi. W projektowaniu wziął udział chiński artysta Huang Hankang.

Dodatkowym elementem zegarka jest figurka pandy wykonana z 18-karatego złota, którą można zamontować na obudowie. Koperta o wielkości 54 mm wykonana jest z tytanu. Ręcznie nakręcany mechanizm we wnętrzu zegarka składa się z 311 elementów. Cena modelu to około 170 ty. dolarów.

3. HM9 – Horological Machine N°9</strong>

HM9 inspirowany jest profilami aerodynamicznymi z przełomu lat 40. i 50. XX wieku.

Wyglądem przypomina silnik odrzutowy. Występuje w dwóch wersjach – z kopertą z tytanu klasy 5 oraz koperty z 18-karatowego czerwonego złota. Cena oscyluje w okolicach 200 tys. dolarów.

4. LM101 MB&F x H. Moser

Owoc kooperacji dwóch szwajcarskich marek. Jedna z nich została założona w Rosji w 1828 roku, tak więc jest starym, dobrym graczem w branży. MB&F poszedł na kompromis i zrezygnował z umieszczenia swojego logo w przypadku tego modelu. Zegarek został wyprodukowany w czterech limitowanych edycjach, każda po piętnaście egzemplarzy.

Tarcza dostępna jest w kolorze zielonym, „Aqua Blue”, niebieskim i czerwonym. Koperta 40 mm skrywa automatyczny mechanizm składający się z 23 kamieni. Cena w momencie wprowadzenia modelu na rynku wynosiła około 56 tys. dolarów.

5. LM FlyingT

Zaprezentowany w 2019 roku model LM FlyingT to zegarek damski. Występuje w wersjach: z diamentami i bez. Koperta 38,5 mm jest dostępna w kolorze platynowym i czerwono-złotym. Podstawowa wersja zaczyna się od 115 tys. dolarów .

6. Horological Machine N°2

Ostatnia propozycja również jest obiektem westchnień przez wielu czasoholików. Model pojawił się na rynku po raz pierwszy w 2008 roku. Jest napędzany mechanizmem automatycznym, składającym się z 349 elementów i 44 kamieni. W tym przypadku wirnik został wykonany z 22-karatowego złota. Orientacyjna cena to 74 tys. dolarów.

Tekst: PM
Zdjęcia: MB&F

DESIGN