Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zgniecione puszki czy tradycyjna porcelana z dynastii Ming? Intrygujący projekt chińskiego artysty

Niech nie zmyli was pierwsze wrażenie – niepozorne puszki stanowią w rzeczywistości część kreatywnej kolekcji rzeźb o nazwie Drinking Tea. Są na dodatek niepowtarzalne – każdą z nich wykonał i pomalował ręcznie chiński artysta Lei Xue.
.get_the_title().

Drinking Tea to nazwa skutecznie przyciągającej uwagę kolekcji pochodzącego z Chin Lei Xue – rzeźbiarza, fotografa oraz malarza w jednej osobie. Każda puszka została przez niego ręcznie ukształtowana i wykończona malarskim akcentem – niebieskimi malowidłami w stylu ornamentów inspirowanych słynnymi wazami z dynastii Ming (lata panowania 1368-1644).

Źródło zdjęcia: mymodernmet.com

Użycie tradycyjnej ceramiki do stworzenia współczesnych dzieł sztuki to przykład intrygującej fuzji przeszłości z nowoczesnością.

Źródło zdjęcia: mymodernmet.com

Jak w przypadku większości swoich dzieł, Lei Xue chce zachęcić do refleksji na temat kwestii związanych z tożsamością narodową, niekończącymi się innowacjami oraz dialogiem między Wschodem a Zachodem.

Źródło zdjęcia: mymodernmet.com

Wzór z dynastii Ming na porcelanie o wyglądzie zgniecionych aluminiowych puszek – czy jest coś, co może bardziej skłaniać do refleksji nad relacją między nowoczesnością a przeszłością?

Źródło zdjęcia: mymodernmet.com

Tekst: Ola Oleszek

DESIGN