Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zielone przystanki we Wrocławiu – pomysłowy projekt zostanie zrealizowany!

Mieszkańcy miast każdego dnia spędzają wiele czasu w oczekiwaniu na komunikację miejską. Przystanki obsadzone zielenią – jeden ze zwycięskich pomysłów we wrocławskim budżecie partycypacyjnym – pomoże uprzyjemnić ten czas.
.get_the_title().

W tegorocznej edycji wrocławskiego budżetu partycypacyjnego pojawił się projekt zielonych przystanków. Wyłoniono zwycięskie pomysły i wiemy już, że 11 wrocławskich przystanków w centrum miasta – 3 przy Dworcu Głównym, 2 przy Arkadach, 2 na Placu Bema, 2 przy Galerii Dominikańskiej i 2 na Placu Strzegomskim – zostanie obsadzonych roślinnością.

W skrzynkach mogą zostać zasadzone rośliny pnące, które rosłyby na kratownicach umieszczonych przy bocznych i tylnych ścianach wiat autobusowych.

Działoby się to bez ingerencji w samą konstrukcję wiaty.

Dzięki nasadzeniom pnączy oczekiwanie na pojazd komunikacji miejskiej stanie się przyjemniejsze, a wiaty przystankowe zyskają nową, bardziej estetyczną formę. Projekt wpisuje się w działania zmierzające do uzyskania przez Wrocław tytułu Zielonej Stolicy Europy, nadaje nowy walor estetyczny przestrzeni miejskiej i wprowadza zieleń w miejsca, które były do tej pory jej pozbawione – piszą pomysłodawcy. Pomysł został pozytywnie zweryfikowany przez wrocławski ratusz, który polecił wybór odpornych i szybko rosnących, ale nieekspansywnych gatunków roślin.

Projekt zostanie zrealizowany obok innych zwycięskich inwestycji tej edycji budżetu partycypacyjnego, takich jak m.in. EKOpark Stabłowice czy łąki miodne oraz hotele dla pszczół.

Podobne przystanki istnieją już jednak w Londynie, Eindhoven i Nowym Sadzie. Również Kraków zainteresowany jest ostatnio tym pomysłem.

Źródło: tuoddycham.pl

DESIGN