Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zmarł Milton Glaser, twórca kultowego logo „I love NY”

W wieku 91 lat odszedł znakomity grafik, ilustrator, twórca kultowego, znanego na całym świecie logo „I ♥ NY” – Milton Glaser.
.get_the_title().

Milton Glaser – grafik, ilustrator, twórca plakatów, artysta. Jego prace można podziwiać w Museum of Modern Art, Muzeum Wiktorii i Alberta oraz Muzeum Izraela.

Za swoją twórczość Milton Glaser został odznaczony Narodowym Medalem Sztuk (National Medal of Arts).

W ciągu ponad 60 lat kariery zaprojektował plakaty dla Boba Dylana, logo „New York Magazine” oraz DC Comics czy browaru Brooklyn. Jednak projektant jest najbardziej znany z kultowego logo „I ♥ NY”, które stworzył w 1977 roku i które pomogło poczuć dumę z ogarniętego zbrodnią, prawie bankrutującego miasta. Logo „I ♥ NY” doczekało się wielu przeróbek na całym świecie, co świadczy o niesamowitym talencie Glasera. Milton Glaser zmarł 26 czerwca 2020 roku, w dniu swoich 91 urodzin. Wiadomość o jego odejściu wstrząsnęła niemal każdym, kto interesuje się designem i projektowaniem. Z całego świata zaczęły napływać wyrazy wdzięczności i podziwu dla projektanta oraz jego spuścizny.

Przedstawiamy kilka najbardziej znanych prac Glasera:

Logo „I ♥ NY”

Autor: Milton Glaser, za: dezeen.com

Glaser stworzył logo „I ♥ NY” na potrzeby kampanii promującej turystykę w stanie Nowy Jork. Logo doczekało się wielu przeróbek na całym świecie.

Plakat „Mad Men” dla AMC

Autor: Milton Glaser, za: dezeen.com

Ostatni sezon amerykańskiego serialu „Mad Men” był reklamowany za pomocą serii plakatów i animacji w stylu secesyjnym zaprojektowanych przez Glasera w 2014 roku.

Plakat Boba Dylana dla CBS Records

Autor: Milton Glaser, za: dezeen.com

W 1967 toku Glaser zilustrował album „Greatest Hits” Boba Dylana, który wyszedł w Columbia Records.

Logo „New York Magazine”

Autor: Milton Glaser, za: dezeen.com

W 1968 roku Glaser i Clay Felker założyli „New York Magazine”, w którym Glaser pełnił funkcje prezesa oraz dyrektora ds. projektów do 1977 roku.

WHO

Autor: Milton Glaser, za: dezeen.com

W 1987 roku Glaser zaprojektował plakat dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zatytułowany „AIDS: A Worldwide Effort Will Stop It”. Plakat zawierał prosty, czerwony symbol serca, który został podzielony na pół i rozdzielony, połączony ze sobą pośrodku godłem niebieskiej czaszki.

Zdjęcie tytułowe: www.miltonglaser.com
Tekst: WR

DESIGN