Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Zrównoważony design i architektura w tym kraju będą regulowane ustawą

Kolejny ambitny projekt szwedzkiego rządu.
.get_the_title().

Szwedzki rząd przyjął właśnie ustawę dotyczącą życia w zgodzie z naturą, w której rodzimym architektom i designerom wyznaczono wysokie cele – zobowiązani zostali do projektowania zrównoważonego, ekologicznego i społecznie inkluzywnego. Tworzone przez nich publiczne przestrzenie mają być dostępne dla wszystkich i kreować środowisko, w którym można funkcjonować w zgodzie z naturą.

Eksperci ze szwedzkiego środowiska architektonicznego z radością powitali nowe prawo.

Szwecja jest najbardziej ambitnym krajem świata, jeżeli chodzi o podnoszenie jakości życia swoich obywateli – podkreśla Kieran Long, dyrektor Narodowego Muzeum Architektury w Szwecji.

Nowy kierunek polityki szwedzkiego rządu w odniesieniu do architektury i designu z pewnością skłoni środowiska naukowe do ściślejszej współpracy z projektantami. Ci ostatni potrzebują dogłębnych danych dotyczących zarówno tego, jak oferowane przez nich usługi wpływają na jakość życia inwestorów, ale i na stan otaczającego ich środowiska. Jednym z obszarów, w których nowe prawo będzie miało okazję się sprawdzić, jest budownictwo mieszkaniowe. W Szwecji istnieje spore zapotrzebowanie na nowe domy i budynki mieszkalne, które będą dobrej jakości, ekologiczne, energooszczędne, zrównoważone, a przy tym relatywnie niedrogie.

Źródło: Dezeen

DESIGN