Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

MUDA TALKS – świetny proekologiczny podcast z Polski. Posłuchajcie!

"Muda" po japońsku oznacza bezużyteczny nadmiar i marnotrawstwo. To przekleństwa współczesnego świata. Polski podcast pomoże znaleźć remedium na ten stan rzeczy.
.get_the_title().

Świat w zatrważającym tempie zmierza ku katastrofie ekologicznej. Choć zdaje się, że coraz więcej osób bierze ten temat na poważnie, to niestety wciąż są tacy, którzy kolejne nowiny o stanie naszego środowiska naturalnego odbierają jako reprymendę, z niechęcią, gubiąc się w zalewie czysto naukowych faktów.

Potrzeba nam specjalisty będącego jednocześnie przyjacielem, który wprowadzi nas za rękę w ekologiczne życie – wyjaśni, dlaczego to takie ważne i co realnie możemy zrobić, żeby pomóc naszej planecie. I tym właśnie jest podcast MUDA TALKS.

Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia są dwie dziewczyny, prawdziwe petardy w dziedzinie zmieniania świata na lepsze.

Wielu z was na pewno nie trzeba już ich przestawiać, bo panie zdecydowanie nie próżnują, konsekwentnie i bez przerwy robiąc coś ważnego na rzecz naszej planety.

Pierwszą z nich jest Anna Pięta – mistrzyni w opracowywaniu strategii dla marek modowych, które chcą przejść na zrównoważoną produkcję. Prywatnie idzie na rekord jako przedstawicielka pokolenia millenialsów, która od bardzo długiego czasu nie kupiła żadnego nowego ubrania w sieciówkach i nie tylko jakoś żyje, ale i ma w czym chodzić i wygląda świetnie! Drugą połówką MUDA TALKS jest Martyna Sztaba – CEO i współzałożycielka firmy Syntoil, która zajmuje się przywracaniem produktów z przetwarzania zużytych opon i odpadów gumowych ponownie do produkcji gumy w ramach circular economy. Firma podczas tegorocznego Chivas Venture w Amsterdamie znalazła się na 2. miejscu w głosowaniu jury i 3. miejscu w głosowaniu internautów.

Martyna i Ania, mimo że same mają ogromną wiedzę i praktykę, zapraszają do swoich programów gości, którzy w przystępny i ciekawy sposób mówią o zagrożeniach, z jakimi mierzy się nasza planeta.

Przedstawiają także rozwiązania – te, które powinny podjąć rządy i całe społeczności, ale także takie na skalę mikro, do wprowadzenia w naszym domu i w życiu od zaraz.

Czyli te kluczowe, choć nadal niewystarczająco doceniane małe kroki. Do tej pory powstały już odcinki z udziałem m.in. Jagny Niedzielskiej – mistrzyni kuchni zero waste, Agnieszki Sadowskiej-Konczal – biolożki i współzałożycielki Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste i Marcina Popkiewicza – fizyka, który tłumaczy, co zrobiliśmy do tej pory Ziemi.

„MUDA TALKS to podcast o gospodarce obiegu zamkniętego, zrównoważeniu, zmianach klimatu i globalnym ociepleniu oraz o tym co możemy zrobić by zmienić świat lub jego kawałek na lepszy” – czytamy na fanpage’u projektu. Uczy, jak zatrzymać rozbuchany do granic możliwości konsumpcjonizm, prowadzący do marnowania jedzenia, ubrań i zasobów naturalnych, zwłaszcza tych przeznaczanych na ich produkcję.

Każdy odcinek podcastu to rzetelna dawka wiedzy i inspiracji, przedstawiana przez ludzi, którzy są prawdziwymi ekobohaterami – pasjonatami życia, przyrody i natury.

„Kiedy zaczęłyśmy nagrywać z Martyną Sztabą podcast, pomyślałyśmy, że to będzie super zabawa i odskocznia od codzienności, ale też okazja do poszerzenia wiedzy w tematach zrównoważenia, OZE, zero waste etc. I tak się stało, ale do tego doszedł ważny i poważny czynnik ludzki czyli Wy!” – pisze na swoim Instagramie Anna Pięta. – „Okazało się, że mamy na koncie już kilka tysięcy odsłuchań każdego odcinka i, że słuchacie nas w całej Polsce, a nawet w Australii.” Jest moc!

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji posłuchać MUDA TALKS, to gorąco zachęcamy. Na siłce, w korku, za parawanem nad Bałtykiem – podcast możecie sobie przecież odpalić wszędzie. Niech to będzie ten pierwszy, niezobowiązujący kroczek ku zmianie nawyków na lepsze.

Podcastu możecie posłuchać tutaj:
🎧 SoundCloud: tutaj
🎧 Spotify: tutaj
🎧 Spreaker: tutaj
🎧 iTunes: tutaj

Zdjęcia główne: Instagram @mudatalks
Tekst: Kinga Dembińska

Zmiany Klimatu