Pomóżcie wolno żyjącym kotom zimą – apeluje Rafał Trzaskowski

W Warszawie mieszka aż 30 tys. wolno żyjących kotów. Zima to dla tych zwierzaków trudny czas, a więc prezydent stolicy apeluje o otwarcie z myślą o nich piwnic.
.get_the_title().

Warszawa jest domem dla wielu wolno żyjących kotów. Są one ważnym elementem ekosystemu i pomagają nam w walce z gryzoniami. Niestety zima jest dla nich trudnym czasem.

Dlatego też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski apeluje, aby nieco ułatwić im życie, umożliwiając dostęp do piwnic, w których zwierzęta chętnie przeczekują mrozy.

Odrobina dobrej woli każdego z nas może odmienić ich los. Stwórzmy dla nich bezpieczne, ciepłe i suche schronienia z dostępem do wody i jedzenia np. w nieużywanym, wydzielonym pomieszczeniu – mówi Trzaskowski. Prośba prezydenta miasta skierowana jest do wszystkich warszawiaków – nie tylko zarządców budynków i administratorów nieruchomości.

Apel Trzaskowskiego nie dotyczy wyłącznie zimy – prezydent ma nadzieję, że warszawskie piwnice będą stały otworem dla kotów przez okrągły rok. Jak pisze na Facebooku Miasto Stołeczne Warszawa, warto tworzyć dla nich także bezpieczne, ciepłe i suche schronienia, a także zadbać o dostęp do pożywienia i wody.

W Warszawie mieszka aż 30 tys. wolno żyjących kotów, a miasto troszczy się o nie nie od dziś, finansując ich leczenie, kupując karmę czy udzielając dotacji organizacjom pozarządowym na ochronę zwierząt.

Więcej na ten temat dowiecie się stąd.

Banner Image Banner Image
AdvertisementAdvertisement
AdvertisementAdvertisement
Preloader spinner
Print
Print Text
Zobacz więcej
Wybierz region
Facebook
Age: