Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

10 najciekawszych fryzur tego Mundialu

Można uważać, że na piłkarskiej murawie liczy się tylko piłka. Można też dostrzec, że Mistrzostwa Świata to najlepszy sposób na zaprezentowanie swojego nowego uczesania, które prędzej czy później znajdzie swoich naśladowców wśród młodych chłopaków z całego świata.
.get_the_title().

Chociaż żaden Mundial nie zdołał jeszcze pobić słynnej fryzury Ronaldo z 2002 roku, to podczas tegorocznych rozgrywek da się zauważyć kilka fryzjerskich smaczków, które czasem są bardziej godne uwagi niż gra samych piłkarzy. Oto 10 najciekawszych piłkarskich fryzur tegorocznego Mundialu.

1. Neymar

theguardian.com

Trudno nie zacząć tego zestawienia od Neymara, bo chyba nie było jeszcze istotnego piłkarskiego wydarzenia, na którym Brazylijczyk nie pojawiłby się w nowej fryzurze. Bujna blond grzywa czy, jak mówią złośliwi, blond gniazdo może i jest dosyć kontrowersyjna, ale z pewnością jest jedną z najbardziej wyróżniających się fryzur tego Mundialu.

2. Domagoj Vida

theguardian.com

Chorwacki obrońca jest nie do przeoczenia na piłkarskiej murawie. To nie tylko kwestia kontrastowych koszulek Chorwacji, ale też jasnego blond kuca z podgolonym spodem. Do tego dochodzi jeszcze charakterystyczna uroda Domagoja, który spokojnie mógłby dublować któregoś z serialowych wikingów.

3. Birkir Bjarnason

W tych mistrzostwach jednak na boisku jest tylko jeden prawdziwy wiking. Jest nim Birkir Bjarnason, który już dawno został ochrzczony Thorem piłkarskiej murawy. Chris Hemsworth powinien drżeć o swoją posadę w produkcjach Marvela? Kto wie, co planuje Birkir, jeśli Islandia nie wyjdzie z grupy?

4. William Ekong

theguardian.com

O wyjście z grupy martwić się może także William Ekong, który na tych mistrzostwach prezentuje jedną z najciekawszych piłkarskich fryzur. Zielone pasmo na głowie pięknie komponuje się z zielonym boiskiem i z najciekawszymi koszulkami tego Mundialu.

5. Kendall Waston

theguardian.com

Z włosami eksperymentuje także obrońca Kostaryki, który w meczu z Serbią zwrócił na siebie uwagę mini blond dredami oraz napiętą sytuacją z serbskim pomocnikiem Maticiem. Bójka odejdzie w niepamięć, ale fryzura Wastona może w tym sezonie zainspirować wielu Afroamerykanów.

6. Paul Pogba

Fryzury Pogby zawsze wzbudzają zainteresowanie fanów i amatorów footballu. Na tegorocznych mistrzostwach pomocnik Francji prezentuje się w dosyć skromnym jak na swoje możliwości wydaniu. Krótkie cięcie i oczywiście esy-floresy wycięte z boku głowy to zdecydowanie dużo spokojniejsza fryzura niż ma w zwyczaju nosić Paul Pogba.

7. Anibal Godoy

theguardian.com

Środkowy pomocnik reprezentacji Panamy już swoją fryzurą daje do zrozumienia, że nie ma z nim żartów. Nastroszony irokez i ostre cięcia po boku to sygnał dla drużyn z grupy G, że Panama zdecydowanie będzie walczyć do samego końca.

8. Sadio Mané

Chociaż napastnik Senegalu i Liverpoolu nie strzelił jeszcze żadnego gola, to jego fryzura była jednym z najbardziej interesujących elementów pierwszego meczu reprezentacji Polski. Jasne pasmo na całej długości głowy pozwala bez problemu dostrzec Mané na boisku i stworzyć szanse na potencjalną akcję bramkową. Na razie większych efektów brak, ale przecież to dopiero początek Mundialu.

9. Aliou Cissé

Trener reprezentacji Senegalu będzie nam się długo śnił po nocach. Groźny, charakterny i bardzo konkretny. Tak jak jego fryzura i cały image, który już stał się mundialowym viralem. Jego czary podziałały i wszyscy wiemy, jak to się skończyło dla polskiej reprezentacji. Zobaczymy, czy zadziałają równie skutecznie w niedzielnym meczu z Japonią.

10. Cristiano Ronaldo

goal.com

Z jednej strony trudno nie wspomnieć o piłkarzu, który ma obecnie największy wpływ na kreowanie fryzjerskich trendów, z drugiej zaś Ronaldo na tych mistrzostwach wydaje się wysyłać wiadomość, że bardziej niż jego fryzura mają liczyć się jego piłkarskie umiejętności. Skromne uczesanie jak na razie daje stuprocentowe efekty, bo hat-trick z Hiszpanią wcale nie jest najbardziej oczywistą statystyką meczu.

Tekst: MW

FASHION