Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 instagramowych kont, dzięki którym skompletujesz garderobę w stylu lat 2000

Moda na lata 2000 powraca z mocnym przytupem. Britney i Christina znowu dają koncerty, a na wybiegach projektanci lansują krótkie topy, buty Uggsy, klamry do włosów i kilka innych cudownych trendów sprzed niemal 20 lat. Zobaczcie 5 instagramowych kont, dzięki którym będziecie wiedzieć, co wpisać na listę aktualnych musthave’ów.
.get_the_title().

Jesienne pokazy już za pasem i nie ma wątpliwości, że na wybiegach najważniejszych projektantów i domów mody zobaczymy jeden wielki powrót do przeszłości. Brandy, które wytyczają aktualne tendencje, bez skrupułów inspirują się tym, co Paris Hilton, Britney czy Christina nosiły u szczytu swojej kariery. Gdzie szukać inspiracji na nadchodzący sezon?

1. doyoulovethe2000s

To retoryczne pytanie otwiera drzwi do prawdziwej skrzyni skarbów lat 2000.

Jest Paris, jest Britney, jest Lindsey Lohan i jest też Nicole Richie.

Wszystkie młode, w środku imprezy lub wdzięczące się na okładce tabloidu „People”. Nie brakuje też kolczyków na twarzy i w języku, krótkich topów odsłaniających młodzieńczy brzuch, superkrótkich spódniczek i różowych dresów, bez których Paris nie ruszała się na siłownię.

2. paris2000s

Jako niekwestionowana ikona stylu lat 2000 Paris Hilton doczekała się własnego konta na Instagramie. Nie tego oficjalnego, na którym trudno rozpoznać divę imprezy początku XXI wieku, ale tego, które w najwierniejszy sposób oddaje to, za co wszyscy pokochaliśmy dziedziczkę hotelowej fortuny.

Kuse stroje, półprzytomny wzrok, wielkie okulary przeciwsłoneczne jak na prawdziwą gwiazdę przystało i róż, który jest bardziej uniwersalny niż czerń.

Paris Hilton w najlepszym wydaniu.

pink barbie

Post udostępniony przez not your typical barbie girl (@paris2000s)

3. 2000s.babe

Na tym profilu znajdziecie jeszcze więcej ikon i jeszcze więcej mody początku wieku. Oprócz wspomnianych już gwiazd popkultury i życia towarzyskiego, do zacnego grona dołączają tu siostry Olsen sprzed epoki The Row, Mandy Moore z nonszalancko wyciągniętymi kosmykami włosów przy twarzy, a także cały gang wrednych dziewczyn z filmu o tym samym tytule, który zresztą sam w sobie jest najlepszą inspiracją do skompletowania garderoby w stylu lat 2000.

4. 2000snowbunny

Ten profil przypomina nam najważniejsze akcesoria, które powoli wracają do łask.

Minitorebki noszone tuż pod pachą, czapki Von Dutch oraz kolorowe plastikowe kolczyki w uszach.

Początek minionej dekady to także wielki fejm Playboy’a, dlatego nie zapomnijcie odnaleźć w zaklejonych pudłach T-shirtów z brokatowym logo najsłynniejszego magazynu dla panów.

britney’s iconic graphic tee collection

Post udostępniony przez cherry bomb (@2000snowbunny)

iconic

Post udostępniony przez cherry bomb (@2000snowbunny)

5. 2000sgal

2000sgal to podsumowanie wszystkich wcześniejszych inspiracji, kwintesencja tego, co w stylu lat 2000 było najważniejsze i najbardziej istotne. Ikony mody, kultury i telewizyjnych show.

Są spodnie dzwony, rybaczko-bojówki, jeansowe topy, aksamitne komplety dresowe, dużo brokatu, kiczu i największych koszmarów wielbicieli klasyki.

Te koszmary stopniowo wracają, warto więc się z nimi oswoić i zaprzyjaźnić, bo już za kilka miesięcy będą pojawiały się najpierw na wybiegach, a następnie w każdej sieciówce czającej się za rogiem najbliższej ulicy.

Tekst: MW

FASHION