5 kolorów, które zdominują 2020 rok

Jeśli Millenial Pink znudził się wam już do granic możliwości, mamy dobre wieści: w prognozach kolorystycznych trendów na rok 2020 jest pięć kolorów, wśród których nie znajdziecie ulubionego odcienia millenialsów.
.get_the_title().

Instytut badania i prognozowania trendów WGSN oraz firma Coloro opublikowali listę pięciu kolorów, które za dwa lata mają zdominować design, projekty wnętrz oraz modę. Co ciekawe nie ma wsród nich kolorów, które obecnie podbijają wszelkie dziedziny ściśle związane z kolorystyką. Brak Millenial Pink w nowym zestawieniu to sygnał, że kolor, który od kilku sezonów dominuje każde pojedyncze akcesorium, w końcu ustąpi miejsca innym odcieniom. Jakim?

WGSN

Kolory wskazane przez WGSN i Coloro są stonowane, przybrudzone, pastelowe. Nie ma wśród nich mocnych, konkretnych kolorów, które mogliśmy obserwować w ostatnich miesiącach. Najintensywniejszym z nich jest Neo Mint, czyli bardzo łagodna wersja neonowej zieleni, o której ostatnio pisaliśmy.

Obok chłodnej mięty, która już wkrótce ma się stać najpopularniejszym odcieniem, miejsce w pierwszej piątce znalazł także melonowo-łososiowy odcień Cantaloupe, Cassis, czyli brudny odcień różu z odrobiną fioletu, ciepła musztardowa żółć Mellow Yellow oraz delikatny pastelowo-morski odcień Purist Blue.

WGSN
WGSN
WGSN
WGSN
WGSN

Patrząc na nową paletę, widać płynne przejście od łagodnego Millenial Pink do pięciu najmodniejszych kolorów nadchodzących miesięcy. Czy jednak któryś z nich ma tak wielki potencjał, jak kolor, który ostatnimi czasy pojawia się wszędzie, i który nadal nie wyczerpał jeszcze swoich możliwości?

Tekst: MW
Źródło: WGSN

FASHION