Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 najlepszych marek modowych z Trójmiasta

Wodoodporne, kolorowe i streetwearowe. Takie są najciekawsze trójmiejskie marki modowe.
.get_the_title().

Morze, plaże i tereny zielone czasami sąsiadują w Trójmieście z blokowiskami, które często zdobią murale i prace ulicznych artystów. Dlatego moda tutaj jest streetwearowa, wodoodporna i inspirowana naturą. Oto 5 najlepszych naszym zdaniem trójmiejskich marek odzieżowych. Kolejność przypadkowa.

1. ATOMY

Źródło: Facebook ATOMY

Skórzane moduły, które pomagają dopełnić stylizacje. Atomy Store to brand należący do Moniki Szymańskiej i Uli Skłodowskiej. Dziewczyny projektują skórzane torebki, plecaki, nerki, saszetki (prawdopodobnie już wkrótce buty). Marka opiera się na koncepcji lean manufacturing, czyli metodzie efektywnego zarządzania produkcją. W krótkim czasie są w stanie stworzyć produkt o wysokiej jakości. Nie produkują odpadów, bo ze skrawków materiałów tworzą mniejsze akcesoria, np. paski, szlufki. W ich produkcji ważna jest lokalność, którą teraz tak wszyscy bardzo doceniamy (i nie przestawajmy).

2. DUCKDUCK

Źródło: Duck Duck Facebook

Czyli płaszcze, po których woda spływa jak po kaczce. Co to oznacza? Nieprzemakalność. Anna Jarosiewicz i Magdalena Knop, właścicielki firmy, to miłośniczki festiwalów, które wolą bawić się pod sceną niż chować się przed deszczem w strefie gastro. I to właśnie stąd wziął się pomysł zaprojektowania barwnych, designerskich, funkcjonalnych, przeciwdeszczowych płaszczy. Produkty wyszywane są z materiału PCV, podszywane bawełną, co przekłada się na komfort i wygodę. Ulice Berlina, Londynu i Warszawy zainspirowały dziewczyny do stworzenia niezwyczajnych projektów. Idealnie nadają się na deszczową pogodę podczas gdyńskiego festiwalu!

3. DOROTA KOS

Źródło: Dorota Kos Facebook

Absolwentka gdańskiego ASP, która tworzy wyjątkową biżuterię. Wykonuje ją na obrzeżach miasta, nad morzem, gdzie życie toczy się swoim tempem, bez pośpiechu i w dużym skupieniu. W podobny sposób można opisać jej produkty. Widać w nich inspiracje czerpane naturą, roślinami, minimalizmem. Zanim założymy pierścionki, naszyjniki, bransoletki DOROTY KOS, muszą najpierw powstać rysunki, modele z wosku, a dopiero potem wykończenia w srebrze. Te małe cuda potrafią pokazać romantyczną stronę kobiet.

4. JuMi BAG

Źródło: JuMiBag Facebook

Trójmiasto ma także swoje torby shoppingowe. JuMi Bag robione są ręcznie w gdańskiej pracowni na Żabim Kruku, gdzie też znajduje się showroom. Torby, plecaki, nerki, kosmetyczki, shopperki są w stylu streetwear’owym, dlatego idealnie prezentują się na ulicach naszych miast. Dla tych, którzy mają swoje własne fashion wizje, mogą zaprojektować dla siebie JuMi Bag. Spersonalizowany plecak? Czemu nie!

5. UNDA SURF

Źródło: UndaSurf Facebook

Czy są tu jacyś surferzy? UNDA SURF zaczęło się od zajawki do deski windsurfingowej Kacpra Stachury. Pasja została zmonetyzowana, a stare pianki przerobiona na nowe pianki. Jedną z usług Unda Surf jest serwis naprawczy pianek neoprenowych, suchych skafandrów, sztormiaków, pokrowców. Obecnie marka projektuje także neoprenowe bluzy, plecaki, torebki. Cytując hasło marki: „Pewnie, bo lokalnie”, czyli gdyńsko, bo tam właśnie produkty są ręcznie wyszywane. Wybierzcie więc swój kolor pianki i idźcie walczyć ze sztormem!

Tekst: AN

FASHION