Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

5 trendów, które zdominują modę w 2018

2017 był dynamicznym rokiem w świecie mody. Czy 2018 będzie podobny? Przedstawiamy 5 trendów, które mają szansę zdominować ten rok.
.get_the_title().

2017 rok przyniósł wielkie zmiany w świecie mody i w dynamiczny sposób odpowiadał na sytuacje ekonomiczną i społeczną. Jak będzie w nadchodzącym roku? Przedstawiamy 5 trendów, które mają szansę zdominować najbliższe 12 miesięcy.

1. Odcienie fioletu

5 trendów
od lewej: Victoria Beckham, Preen, Celine

Pisaliśmy już, że Pantone na kolor roku 2018 wybrał Ultra Violet. Obserwując światowe wybiegi, śmiało można stwierdzić, że po Millennial Pink nadszedł czas na pastelowe odcienie fioletu. Lawenda oraz liliowy to najmocniejsze typy, które na pewno zagoszczą w sklepach odzieżowych.

2. Glow up

5 trendów
od lewej: Marc Jacobs, Gucci

Wygląda na to, że nadchodzi kolejny powrót stylu inspirowanego Wielkim Gatsbym. Cekiny i błyszczące tkaniny obowiązywać będą przez cały rok, nie tylko w Sylwestra. Alessandro Michele, dyrektor artystyczny Gucci, po raz kolejny postawił na błyszczący przepych, nawiązując do glam rocka, lat 70. i scenicznych wcieleń Eltona Johna.

3. Recycling plastiku

5 trendów
od lewej: Chanel, Calvin Klein, Fendi

W nadchodzących trendach nie mogło także zabraknąć materiałów wykonanych z plastiku. Tekstylia z PCV czy materiały winylowe przodują w nowych kolekcjach Fendi i Calvina Kleina. Przezroczyste lub kolorowe, te wodoodporne tkaniny będą modne przez cały rok.

4. Frędzle

5 trendów
od lewej: Celine, Loewe, Bottega Venta

Zaskakujący powrót frędzli. W przeciwieństwie do wymęczonego stylu z festiwali, w 2018 roku powrócą w zdecydowanie bardziej wyrafinowanym stylu i będą elementem przyciągającym wzrok.

5. Romantyczne falbany

5 trendów
od lewej: Alexander McQueen, Erdem, Valentino

W nowym sezonie możemy się spodziewać powrotu stylu Modern Romance, a wraz z nim sukienek i bluzek zdobionych falbanami. Nurt ten pojawił się głównie w kolekcjach Erdem i Valentino, a także u Alexandra McQueena.

FASHION