Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

6 najlepszych kampanii domów mody na sezon wiosna/lato 2020

Poprzeczka stawiania jest coraz wyżej, a świat mody zadowolić jest coraz trudniej. Przedstawiamy 6 kampanii na sezon wiosna/lato 2020, które zrobiły na nas największe wrażenie.
.get_the_title().

1. Gucci

Letnia kampania marki Gucci w obiektywie nominowanego do Złotej Palmy i Oscara Jorgosa Lanthimosa zdecydowanie zasługuje na otwarcie tego zestawienia. Uznany filmowiec, który na swoim koncie ma takie dzieła jak „Faworyta”, „Lobster” czy „Kieł”, zamienił kamerę na aparat i zrobił dla domu mody kierowanego przez Allesandra Michelego genialne zdjęcia, których gwiazdami zostały… konie.

Pojęcie równości stało się kluczowe dla obecnej odsłony Gucci, w związku z czym w kampanii klacze towarzyszą modelom w najbardziej codziennych i prostych czynnościach – w kąpieli w basenie, jeździe samochodem czy robieniu zakupów.

gucci
gucci
gucci
gucci

2. Saint Laurent

Zöe Kravitz na zdjęciach Juergena Tellera w kolekcji zaprojektowanej przez Anthonego Vaccarello dla Saint Laurent – czy można sobie wyobrazić lepsze połączenie?

Amerykańska piękność będąca już od 3 lat ambasadorką domu mody w letniej kampanii wystąpiła razem z Freją Behą Erichsen, Binx Walton, Aylah Peterson, Elise van Iterson, a także wężem o imieniu Charlie Brown. Zdjęcia wykonane zostały na basenie i na pustyni idealnie wpisującej się w styl kolekcji, która sprawdzi się zarówno na eleganckie wyjścia, jak i festiwalowy sezon.

Saint Laurent
Saint Laurent

3. JW Anderson

jw anderson

Jonathan Anderson swoją karierę rozpoczynał od projektowania mody męskiej. Z biegiem czasu przestała ona stawiać na sztywny podział płci i tak stało się z kolekcjami brytyjskiego projektanta – ten sam sweter może być noszony zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Smoking i koszule również. Anderson w swoich kolekcjach tworzy wizerunek niepodlegający żadnym ograniczeniom. Tak samo jest w przypadku letniej kampanii jego autorskiej marki.

Ukazana w niej młodość i beztroska idealnie wpasowują się w figlarny styl projektanta.

Na zdjęciach Tylera Mitchella u boku zawodowych modeli wystąpili także amatorzy, wypatrzeni przez scoutów na ulicy.

jw anderson
jw anderson

4. Vivienne Westwood

Minęła trzecia dekada Naomi Campbell w branży mody, a ciemnoskóra piękność wciąż pojawia się w kolejnych kampaniach i pokazach – we wrześniu zamykała wybieg Saint Laurent, teraz debiutancko oglądać możemy ją u Westwood.

Wierzę, że w życiu wszystko pojawia się w odpowiednim momencie – mówi o kampanii Amerykanka, która po raz pierwszy współpracowała z Vivienne podczas pokazu na sezon jesienno-zimowy w 1993 roku.

Modelka miała wtedy na sobie przerażająco wysokie obcasy, które sprawiły, że upadła na wybiegu. Za zdjęcia letniej kampanii, inspirowane mitologią, podobnie jak w przypadku domu mody Vaccarello, odpowiada Juergen Teller. Obok modelek pojawił się również mąż Westwood, Andreas Kronthaler.

Vivienne Westwood
Vivienne Westwood

5. Givenchy

Gwiazdami letniej kampanii tego domu mody zostali Charlotte Rampling i Marc Jacobs. Duet, będący nową interpretacją pary według Givenchy, ma za zadanie przywoływać wspomnienia Paryża i Nowego Jorku lat 90. Za klimatyczne, czarno-białe zdjęcia odpowiada Craig McDean, choć to nie one są kluczowym elementem kampanii.

Prawdziwe widowisko zobaczyć można w filmie, w którym Rampling uczy Jacobsa aktorstwa – od zdumienia, strachu przez uniesienie po ból i przerażenie.

Wisienką na torcie jest scena, w której projektant zostaje solidnie spoliczkowany.

givenchy
givenchy

6. Fenty

Patrząc na najnowszą kampanię Fenty można powiedzieć, że piękno drzemie w prostocie.

W tym wypadku jest ona ucieleśnieniem codziennej garderoby, casualowego luksusu. Wartościami, które przyświecały Rihannie przy jej tworzeniu, były m. in. oryginalność, możliwość wyrażania siebie i wolność. Ta ostatnia stała się tematem przewodnim kampanii na wiosnę/lato 2020. – Fenty definiują i tworzą ludzie, którzy noszą ubrania marki – mówią twórcy „2-2020”. Modele z kadrów Thurstana Reddinga są tego najlepszym przykładem. Każdy z nich ma swoją oryginalną historię i inny sposób na życie – Amy Sall walczy o prawa człowieka i emancypację kobiet w Afryce Subsaharyjskiej, Kai Isaiah-Jamal obala stereotypy dotyczące męskości, będąc jednocześnie uznanym poetą, a Alexandra Genova to multimedialna dziennikarka, której teksty publikowały już m.in. „TIME”, „New York Times” i „Guardian”.

fenty
fenty
fenty
fenty

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: Saint Laurent Summer 2020

FASHION