Adidas x Gra o Tron – superkolaboracja czy rozczarowująca parodia?

Kiedy Adidas ogłasza kolekcję inspirowaną estetyką "Gry o Tron", fani sneakersów i wielbiciele smoków spodziewają się produktu na miarę produkcji ostatniego sezonu. Niestety, ostateczny projekt okazuje się bliższy parodii niż sprzedażowego hitu.
.get_the_title().

Jak połączyć fikcyjny, momentami baśniowy klimat „Gry o Tron” z nowoczesną estetyką sportowych butów? W lipcu tego roku mogliśmy zobaczyć pierwszą (nieoficjalną) zajawkę długo wyczekiwanej kolaboracji. Zapowiadało się obiecująco, bo zdjęcia opublikowane kilka miesięcy temu przez Yeezy Mafia pokazywały potencjalne modele butów wkomponowane w herby i kolorystykę poszczególnych serialowych rodów i postaci.

Był model stworzony dla Lannisterów, Starków i Targaryenów, a nawet dla Białych Wędrowców i Nocnej Straży. Na tle symboli i z odpowiednimi podpisami wszystko prezentowało się jeszcze całkiem nieźle. Do czasu aż napisy, herby i całe tło zniknęło, a pozostał sam model buta, który w zbliżeniu jest mocno rozczarowujący.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

GAME OF THRONES

Post udostępniony przez Chris (@retroshoparis)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Ultra Boost x Game Of Thrones “HOUSE TARGARYEN” ⚔️☁️ 2019 #solebyjc

Post udostępniony przez @ solebyjc

Chociaż brak oficjalnego potwierdzenia ze strony Adidasa i HBO, co do ostatniego przecieku dwóch modeli, wszystko wskazuje na to, że cała kolaboracja wyszła trochę tandetnie i za bardzo na siłę. Napisy w stylu „Fire and Blood” może i przemawiają do największych zapaleńców, ale nie do końca pasują do tego, do czego przyzwyczaili nas projektanci Adidasa.

Pomijając drobne detale, właściwie trudno doszukiwać się nawiązań do najpopularniejszego serialu ostatnich lat.

Jeśli miało być mrocznie, to niestety się nie udało. Jest za to nudno, przewidywalnie i bez żadnych efektów specjalnych.

Tekst: MW

FASHION