An-Appendage to w tej chwili najbardziej hot polish fashion brand

Ubrania marki An-Appendage nie są jedynie modnym „dodatkiem”. By je nosić, trzeba mieć odwagę, charyzmę, ale i dziecięcą ciekawość. Twórca marki Kacper Makuła jest jak jego ubrania – nie do podrobienia.
.get_the_title().

An-Appendage powstała w roku 2017, a jej twórca, Kacper Makuła, to marka sama w sobie. Instagramer, którego ciało pokryte jest tatuażami, sam przypomina żywe dzieło sztuki. Jego eklektyczny look przesycony jest niepokojącymi połączeniami. Krakowianin uwodzi nietuzinkowym stylem obserwujących jego instagramowym profil Gasparddal. Bez obaw zestawia spodnie w stylu retro ze słynnymi rozdwojonymi butami Maison Margiela, które są interpretacją butów Tabi.

Zarówno jego profil, jak i marka podbijają serca fanów na całym świecie połączeniem nostalgii lat dziecięcych z niepokojącą, horrorową nutą.

Jest tu coś dla dorosłych fanów popkultury, tęskniących do lat młodości. Troskliwe misie, przecięte na pół pokemony, dziewczyny jak ze starych anime – szyku nadają ilustracje wykonane przez partnerkę projektanta, modelkę Olę Laszkiewicz.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez AN-APPENDAGE (@anappendage)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez AN-APPENDAGE (@anappendage)

Ubrania zszyte z różnych części, połówek dopasowanych do siebie jak pomysły Makuły i Laszkiewicz, to ich znak firmowy.

Stylizacje An-Appendage są jak sygnały ostrzegawcze wysyłane w świecie zwierząt. Ich przekaz jest jasny – lepiej uważać na tego, kto je nosi.

Golfy z motywem sugerującym podrzynanie gardła, napis „choke here”, pasek do spodni z pasa bezpieczeństwa, wisiorki jak ostrzegawcze symbole łatwopalności i radioaktywności – pełno tu połączeń elegancji z elektryzującym erotyzmem rodem z BDSM. Miejsca, w którym powstają ubrania, też jest ciekawym połączeniem kulturowym – choć większość elementów An-Appendage powstaje w Krakowie, to niektóre swetry robione są jednak w Hongkongu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez AN-APPENDAGE (@anappendage)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez AN-APPENDAGE (@anappendage)

Projektów tej marki nie da się zamknąć w konkretne ramy, przyszyć im metki vintage lub nowoczesność. Dopuszczalne jest absolutnie wszystko, bo dlaczego nie zestawić kreskówkowego infantylizmu z wampiryczną elegancją? Warto je po prostu traktować jako wyjątkowy „dodatek” dla odważnych, który podkreśli wyrazistą osobowość.

Zdjęcie główne: An-Appendage / model: skyfter__
Tekst: Anna Puszczewicz-Siodłok

FASHION