Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Under Armour stworzyło pierwszą w historii kolekcję dla turystów w przestrzeni kosmicznej

Marka połączyła siły z firmą Virgin Galactic, której statki w przyszłości mają zabierać chętnych w kosmiczne loty suborbitalne. W ofercie znalazły się zarówno efektowne kombinezony, jak i buty.
.get_the_title().

Virgin Galactic to firma, która koncentruje się na kosmicznej turystyce. Jej statki mają być na tyle wydajne i przystępne, by móc zabrać na pokład komercyjnych pasażerów (w cenie 200 tys, dolarów za osobę, plus 20 tys, depozytu). Do września 2011 około 700 osób znalazło się na liście oczekujących na lot suborbitalny. Wśród pasażerów, którzy już wpłacili swój depozyt, znalazło się wiele znanych osób, m.in. Tom Hanks, Ashton Kutcher, Katy Perry, Brad Pitt, Angelina Jolie i Justin Bieber. Według planów, pojazd opracowany przez Virgin Galactic ma wynosić turystów na wysokość ok. 80 km ponad Ziemię, gdzie przez krótki czas będą mogli doświadczyć działania nieważkości i zobaczyć planetę na tle kosmosu.

Jeśli zastanawialiście się kiedyś nad tym, w jakich ubraniach polecą w kosmos pierwsi turyści, to chyba mamy na to odpowiedź.

virgin galactic

Na pierwszy rzut oka skafandry kosmiczne Under Armour przypominają raczej specjalną odzież dla sportowców, a nie obszerne kombinezony, które pamięta się chociażby ze zdjęć przedstawiających Neila Armstronga. Odzież w wersjach przeznaczonych dla kobiet i mężczyzn została wykonana z tkaniny zawierającej odpowiednie minerały, dzięki czemu pozwoli na regulowanie temperatury oraz stopnia pocenia się ciała.

Partnerzy projektu podkreślają, że przedstawione stroje były konsultowane z szeroką grupą doświadczonych pilotów, lekarzy, inżynierów kosmicznych oraz astronautów. Zostały także poddane serii rygorystycznych testów.

W ofercie znalazło się również specjalne obuwie. Według twórców, największą zaletą butów jest ich niewielki ciężar, a także odpowiednia konstrukcja, zapewniająca stopom maksymalny komfort w niestandardowych warunkach.

virgin galactic
virgin galactic
virgin galactic
virgin galactic

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: Virgingalactic.com

FASHION