Barbiecore – najbardziej różowy trend tego lata

Life in plastic, it's fantastic.
.get_the_title().

Minimalizm wciąż jest w modzie. Najlepszym dowodem na to jest popularność clean girl looku, który łączy prostotę, elegancję i wygodę. Ale nie wszyscy stawiają na beżowe i kremowe odcienie – nieoczekiwaną furorę robi właśnie estetyka barbiecore, inspirowana najbardziej znaną lalką świata. Zapewne przyczyniły się do tego fotografie z nadchodzącego filmu Grety Gerwig 'Barbie’, w którym w tytułowej roli zobaczymy Margot Robbie, a Kena zagra Ryan Gosling.

Neonowy odcień różu, którym przesiąknięte są te kadry, inspiruje i skłania do spojrzenia na świat przez różowe okulary.

Barbiecore jest kiczowaty i trochę retro. I na pewno nie spodoba się osobom, które stronią od różu.

W ostatnim czasie w kreacjach wyraźnie inspirowanych tą estetyką pojawiły się między innymi Kim Kardashian, Hailey Biebier czy Megan Fox. Różowy make-up Zendayi z sesji dla 'Vogue Italia’ także przywodzi na myśl najsłynniejszą lalkę świata. A to zaledwie wierzchołek góry lodowej, bo róż widzieliśmy ostatnio także w kolekcjach Diora czy Versace, a zwłaszcza u Valentino – kolekcja na jesień/zimę 2022, którą przygotował Pierpaolo Piccioli podporządkowana była fuksji Pantone.

Barbiecore to dopaminowa moda na sterydach. Neonowy róż, wyraziste dodatki i wszystko co świeci – tak w skrócie można opisać tę estetykę. Zresztą instynktownie chyba czujecie, o co w tym chodzi. 'Life in plastic, it’s fantastic!’ – jak śpiewa zespół Aqua w dawnym przeboju 'Barbie Girl’.

Stworzona sześć dekad temu lalka wciąż inspiruje.

Najlepszym dowodem na to jest fakt, że 'Barbiecore’ ma ponad 17 mln wyświetleń na TikToku.

Ale stylówka inspirowana światem Barbie nie jest tylko dla kobiet. Popatrzcie tylko na Harry’ego Stylesa, który niejednokrotnie udowodnił już, że w modzie żadnych rzeczy się nie boi.

źródło: nssmag

Tekst: NS

FASHION