Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Bella Hadid zamyka pokaz Coperni w sukience ze sprayu!

Piątkowy pokaz Coperni podczas paryskiego tygodnia mody zaskoczył fanów na całym świecie. Zamykająca show Bella Hadid wystąpiła w cielistej bieliźnie, dając artystom możliwość zaprezentowania procesu tworzenia sukienki na oczach gości. Niebanalny projekt powstał przy użyciu sprayu.
.get_the_title().

Historia lubi się powtarzać także w modzie. Wiosną 1999 roku Alexander McQueen podczas jednego ze swoich pokazów pomalował przy użyciu robotów i sprayu sukienkę prezentowaną na wybiegu przez Shalom Harlow. Zszokowana opinia publiczna uznała wydarzenie za ikoniczne, wątpiąc, że kiedykolwiek może jeszcze dojść do podobnego zdarzenia.

Francuska marka Coperni założona w 2013 roku przez Sébastiena Meyera i Arnauda Vaillanta zdecydowała się jednak zrobić krok dalej. Artyści na swój sposób powtórzyli ponadczasowy moment autorstwa McQueena, oddając przy tym hołd zmarłemu w 2010 roku projektantowi.

W piątkowy wieczór w Paryżu Bella Hadid zamknęła wiosenną prezentację francuskiego domu modu. Modelka ubrana wyłącznie w cielistą bieliznę została spryskana przed publicznością specjalnym sprayem, tworzącym na jej ciele projekt sukienki finałowej.

Jak to się stało?

Vogue Business podaje, że technika natryskiwania powstała dzięki uprzejmości firmy Fabrican, zajmującej się materiałoznawstwem. Opatentowany płyn zawiera bawełnę lub włókna syntetyczne zawieszone w roztworze polimeru, który odparowuje w kontakcie z ciałem. Co ciekawe, projektanci Meyer i Vaillant przez ostatnie miesiące współpracowali z założycielem Fabrican, Manelem Torresem, aby doprowadzić efekt rozpylania sprayu do perfekcji.

Projekty Coperni charakteryzują się czerpaniem inspiracji z retrofuturyzmu lat 60., co idealnie zostało przedstawione poprzez wykorzystanie nieszablonowych rozwiązań podczas pokazu.

OP

FASHION