Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

We Wrocławiu startuje Biblioteka Ubrań. Wypożyczysz tam ciuchy przez internet

Wraz z końcem lutego we Wrocławiu wystartuje Biblioteka Ubrań. Dzięki niej każda kobieta będzie mogła wypożyczyć kreacje przez internet.
.get_the_title().

Pod koniec miesiąca we Wrocławiu otworzy się internetowa Biblioteka Ubrań, czyli wypożyczalnia stworzona przez Martę Niemczyńską i Agnieszkę Zawadzką. To projekt, który stoi w kontrze do szybkiej mody z sieciówek i ciągłego kupowania (oraz wyrzucania) ubrań.

Dzięki Bibliotece Ubrań kobiety będą mogły wypożyczyć ubrania z wirtualnej szafy – do wyboru będzie ponad 400 kreacji.

Kurier dostarczy wybrany strój do domu, a pielęgnacją i czyszczeniem zajmie się firma. Skąd pomysł? – Mieszkając razem z Agą, często pożyczałyśmy od siebie ubrania i dodatki. Ta wspólna szafa była impulsem do koncepcji Biblioteki Ubrań. Uznałyśmy, że skoro nam się marzy taka jedna, wielka niekończąca się szafa, to pewnie inne kobiety też chciałyby mieć do niej dostęp – tłumaczy Marta Niemczyńska w rozmowie z Kasią Kwiecień z Fashion Branding.

Po zarejestrowaniu się na stronie będzie można wybrać cztery sztuki odzieży i wypożyczyć je na weekend lub na miesiąc. Cena nie jest jeszcze znana.

Jeśli chodzi o to, co będzie można wypożyczyć, to wydaje się, że w szafie założycielek znajdzie się coś dla każdej kobiety i na każdą okazję.

Biblioteka ubrań jest miejscem, gdzie można znaleźć wiele unikatowych, vintage lub sezonowych ubrań. I tak można wybierać w różnych fasonach, kolorach, materiałach. Mamy sześć stałych stylów, które pozwolą jeszcze bardziej podkreślić lub uzupełnić swój outfit. Ponadto wyróżnikiem jest to, że każda rzecz jest pojedyncza, więc nie trzeba się martwić, że spotkamy kogoś na ulicy w tym samym ubraniu. W swojej kolekcji mamy ubrania dla kobiet w każdym wieku – mówi Agnieszka Zawadzka. Niestety ubrania są tylko do wypożyczenia, a więc jeśli dane ubranie wyjątkowo przypadnie nam do gustu, nie będziemy go mogli kupić i zatrzymać.

Źródło: Fashion Branding, natemat.pl
Tekst: NS

FASHION