Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Biedronka na dwa tygodnie wprowadza do sprzedaży klapki Kubota. Będą dostępne za grosze

Kubota ponownie stanęła na nogi rok temu, kiedy grupa przyjaciół z Łodzi podjęła się jej reaktywacji. Obecnie firma piastuje wysoką pozycję wśród streetwarowych must have’ów. Jednym z jej flagowych produktów są klapki, które już niedługo będzie można zakupić w Biedronce.
.get_the_title().

Rok 1994 był w Polsce wyjątkowo szalonym i przełomowym czasem: w Telewizji rozpoczęto emisję „Familiady”, „Śmiechu Warte” i „Mody na sukces”, Edyta Górniak zajęła 2. miejsce na Eurowizji, a w kinach pojawiła się „Lista Schindlera” i „Pulp Fiction”.

W tym roku miało miejsce jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie – Polacy pokochali klapki Kubota.

Zostały one przywiezione z dalekich Chin przez dwudziestoparolatków, Dorotę i Wiesława.

Założyciele firmy przetransportowali je „w wielkich torbach, jadąc tysiące kilometrów koleją transsyberyjską przez rozległe stepy Mongolii i upadłe ZSRR.”

Wygoda i niska cena klapków na rzep uwiodła wielu Polaków, dzięki czemu sprzedaż butów rosła z dnia na dzień. Do zmniejszenia obrotów firmy doprowadziły dopiero zmiany gospodarcze oraz społeczne na początku XXI wieku.

Wieści o reaktywacji rozniosły się błyskawicznie: przez social media dotarła do ponad 8 mln osób i napisało o tym ponad 100 portali i gazet. Doszło też do kolaboracji Kubota z Netflixem i TEDE. Nowy model klapków wzbudził jednak kontrowersje ze względu na wysoką cenę, która wynosi 199 złotych. Tłumaczy to fakt, że klapki te są skórzane. Słynne klasyczne klapki Kubota pojawią się w jednym ze znanych dyskontów i będzie można kupić w specjalnej cenie.

Klapki Kubota pojawią się w wybranych Biedronkach od 25 lipca do 8 sierpnia.

Cena jest wyjątkowo atrakcyjna – klapki będą kosztować jedynie 19,99 zł. Modele męskie będą dostępne w rozmiarach 41-44, damskie 37-40.

Zdjęcie główne: kubotastore.pl
Tekst: Paula Kierzek

FASHION