Bob Dylan core – tiktokowa estetyka inspirowana znanym muzykiem

Kluczowa jest za cienka kurtka.
.get_the_title().

82-letni Bob Dylan ma właśnie swoje 5 minut na TikToku, ale wcale nie z powodu ponad sześciu dekad kariery muzycznej. Społeczność TikToka zwróciła uwagę na jego stylówkę. Bob Dylan zainspirował nawet nową estetykę, czy może raczej modę, którą ochrzczono mianem Bob Dylan core.

Hasztag #bobdylancore ma już prawie 12 mln wyświetleń.

O co w tym chodzi?

@stringbeanboy13 really dumb joke I thought of lol #fyp #bobdylancore #thefreewheelinbobdylan ♬ Don't Think Twice, It's All Right – Bob Dylan

TikTokerom najbardziej przypadała do gustu okładka drugiej płyty Dylana, The Freewheelin’ Bob Dylan z 1963 roku, na której muzyk idzie zaśnieżoną ulicą Nowego Jorku ze swoją ówczesną dziewczyną Suze Rotolo.

Ma na sobie lekką zamszową kurtkę i kuli się z zimna.

Znane zdjęcie Dona Hunsteina przyciągnęło już uwagę filmowców i było odtwarzane w takich produkcjach jak Vanilla Sky Camerona Crowe’a i I’m Not There Todda Haynesa. Jednak dopiero na TikToku doczekało się prawdziwej sławy.

@otheflo Bob Dylan core #bobdylan #dontthinktwiceitsalright #fit #fitcheck #thefreewheelinbobdylan ♬ Don't Think Twice, It's All Right – Bob Dylan

Pod hasztagiem #bobdylancore TikTokerzy zamieszczają dziesiątki filmików, w których odtwarzają charakterystyczną pozę Dylana.

Kluczowa jest tu zbyt cienka kurtka, skulona postawa, ręce w kieszeni i Don’t Think Twice, It’s All Right na soundtracku.

O jakiej konkretnie kurtce mowa? – Ktoś w sekcji komentarzy zapytał mnie, gdzie mógłby kupić kurtkę w stylu Boba Dylana, co wydało mi się po prostu zabawne, bo coś takiego po prostu nie istnieje. Kurtka, która nie jest wystarczająco ciepła, to kurtka typu Bob Dylan – wyjaśnił w rozmowie z Rolling Stone jeden z TikTokowych twórców. Oczywiście, że pokolenie Z trochę w ten sposób śmieszkuje z Dylana. Z drugiej strony jednak ten prześmiewczy trend z pewnością sprawił, że wiele młodych osób poznało jego nazwisko, a to już coś, prawda?

@overpass_band max listened to Bob Dylan once #bobdylan #bobdylancore #overpassband inspo @stringbeanboy13 ♬ Don't Think Twice, It's All Right – Bob Dylan

Tekst: NS

FASHION