Brytyjski Vogue wydał numer specjalny, który jest hołdem dla dojrzałego piękna kobiet po 50. roku życia

Na okładce znalazła się Jane Fonda, która ma 81 lat.
.get_the_title().

Specjalny numer jest sprzedawany w komplecie z majowym wydaniem pisma. Ta wyjątkowa edycja nosi nazwę Non-issue issue.

Ta gra słowna jest wyrazem przekazu, jakie niesie ze sobą to wydanie: wiek nie ma żadnego znaczenia.

Redaktor naczelny brytyjskiego Vogue Edward Enninful podkreśla, że numer specjalny nie jest po prostu dodatkiem do wydania głównego, ale bardzo ważnym projektem w historii redakcji. – Dla mnie misja promowania różnorodności przez magazyn Vogue nigdy nie kończyła się na kwestiach etnicznych czy związanych z płcią – komentuje dla portalu Independent.co.uk. – (…) Widok tych pięknych kobiet po 50. roku życia na łamach naszego pisma udowadnia, że wiek to coś znacznie więcej niż liczba: to niezwykle inspirujący, intrygujący, niuansowy czynnik.

Numer specjalny powstał we współpracy z marką L’Oreal. Vogue i firma kosmetyczna chcą zwrócić uwagę na temat wykluczenia kobiet dojrzałych z branży fashion&beauty, który wciąż za rzadko podnosi się w mediach.

„Dyskryminacja ze względu na wiek istnieje – w naszej świadomości lub podświadomości” – czytamy na oficjalnej stronie brytyjskiego Vogue. – „Z czasem zemści się to na nas wszystkich. Musimy wspólnie zacząć stawiać czoła stereotypom i pozytywnie kształtować naszą percepcję wieku dojrzałego”.

A my przypominamy nasz tekst o silver influencerach, którym życzymy znalezienia się na okładce polskiego wydania Vogue!

Źródło zdjęć głównych: Instagram @edward_enninful
Tekst: Kinga Dembińska

FASHION