Buty, które sprawią, że będziesz wolniej biegł

Imitują efekt biegania po piasku.
.get_the_title().

Producenci butów do biegania zwykle obiecują nam, że dzięki ich obuwiu staniemy się szybsi. Inaczej jest jednak z modelem Grit – to buty, które mają sprawić, że będzie się biegło wolniej.

Inspiracją do ich powstania był Sand Dune Park – gigantyczne piaskowe wzgórze w południowej Kalifornii.

Wielu profesjonalnych sportowców, jak Kobe Bryant czy Kevin Durant, trenuje tam, biegając po piasku. Jak wiadomo taki bieg jest trudniejszy i wymaga więcej wysiłku. Buty Grit mają sprawić, że wszędzie będziecie mogli się poczuć, jakbyście biegali po piasku.

Autorką modelu jest niedawny absolwent Art Center College of Design, Aarish Netarwala, który stworzył obuwie na konkurs Adidasa dotyczący przyszłości sportu. But jego projektu składa się z dwóch części – „skarpety”, dzięki której stopa wślizguje się do środka buta oraz drukowanej w 3D kratki.

To właśnie kratka odpowiada za efekt „biegania po piasku”.

Póki co powstał tylko model testowy i nic nie wskazuje na to, aby buty trafiły do sprzedaży – uzyskanie niezbędnych patentów do ich produkcji mogłoby być trudne, bo ich celem jest przecież sprawienie, aby ciało osoby, która ma je na sobie, stało się mniej stabilne.

Źródło: Fastcodesign

FASHION