Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Cała prawda o ludziach, którzy ubierają się na czarno

Podobno czerń to nie kolor, a styl życia. Badacze postanowili sprawdzić, co tak naprawdę myślimy o ludziach, którzy chodzą tylko w czarnych ubraniach.
.get_the_title().

Na pewno masz w gronie swoich znajomych kogoś, kto zawsze jest ubrany od stóp do głów na czarno. Zblazowany student ASP, fan muzyki metalowej lub ofiara mody, czyli Health Goth? Być może wkrótce na punkcie czerni oszaleją także ludzie niewpisujący się w te trendy.

Według nowych badań ludzie w czerni cieszą się lepszą reputacją niż ci, którzy mają bardziej kolorową garderobę.

Badania przeprowadzone na grupie tysiąca osób przez Buytshirtsonline (brytyjska organizacja, która dostarcza ubrania takich firm jak Fruit of the Loom, Gildan czy American Apparel) pokazują, że kolor noszonych ubrań wpływa na postrzeganie naszej osoby. Kolor czarny okazał się tym przynoszącym najlepszą opinię.

Noszący ciemne ubrania są postrzegani jako poważni, godni zaufania ludzie, a także solidni partnerzy w pracy.

Czemu tak jest? Ponieważ takie osoby są stałe w swojej decyzji o noszeniu tylko jednego koloru ubrań, a przez to wydają się być konsekwentne. Widzimy w nich także zdolność kontrolowania własnego wizerunku. Od razu wiemy, że są konkretne i oszczędzają czas – w końcu nie tracą one życia na takie problemy, jak idealne dobranie spodni do koszuli.
ludzie w czerni

Wśród ankietowanych czarny był pierwszym lub maksymalnie drugim kolorem pod względem pozytywnych konotacji (zaufanie, inteligencja, seksowność) i rzadko był łączony ze złymi cechami (np. arogancją).

Prawie połowa badanych kobiet i 64 % mężczyzn przyznało, że czerń kojarzy im się przede wszystkim z pewnością siebie. W raporcie dodatkowo znajdziemy informację, że czarny kolor nosimy głównie, gdy chcemy innym zaimponować, czy też zabiegamy o coś konkretnego. W takich sytuacjach ma być on nośnikiem wiarygodności co do osoby, która go nosi.

Więcej na mic.com

FASHION